חבר מועצת העיר מגדל העמק, עמוס גלאם, יתמודד לקדנציה נוספת מטעם מפלגת העבודה בבחירות הקרובות. גלאם מכהן כחבר מועצה מאז בחירות 1993, אז נבחר לראשונה.

מאז שנכנס לחיים הציבוריים עבד גלאם עם שני ראשי ערים - שאול עמור ז"ל וראש העירייה הנוכחי, אלי ברדה. יצוין כי בעבר התמודד פעמיים על ראשות העיר והפסיד לברדה.

עמוס גלאם | צילום: שרון צור

אף על פי שהוא כבר 25 שנה בפוליטיקה, גלאם עדיין לא חושב שיש לפנות את המקום לצעירים ממנו. "יש לי עדיין מה לתרום לעיר. אני אמשיך להילחם למען חלוקה צודקת ושוויונית בין כל מרכיבי האוכלוסייה בעיר", אמר גלאם, "אשמח שייכנסו צעירים לפוליטיקה שירצו להצטרף. אני מתחייב ללוות אותם ולדאוג שהמסלול שלהם יהיה יותר קל משלי".

לשאלה מדוע הוא לא מתמודד שוב על ראשות העיר השיב גלאם כי העניין לא ירד מהפרק. "אני עדיין שוקל את זה. אני בודק את השטח. בכל מקרה, אם בסופו של דבר לא אתמודד על הראשות אעשה הכל כדי לחזק את הסיעה במועצת העיר כדי שתוכל להשפיע לטובת כלל הציבור".

גלאם בן ה־64, בעל סוכנות ותיקה לביטוח בעיר, מחזיק בתואר ראשון במנהל עסקים ובימים אלה לומד לתואר שני במדעי המדינה. הוא נשוי ליהודית, מורה ומחנכת בעיר ואב לארבעה ילדים, כולם עורכי דין. בנו הבכור גילי הוא סגן נשיא בית הדין האזורי בחיפה.