עדי קמחי מעפולה רק בת 15, אבל כבר נחשבת לאחת הסולניות המוכשרות שצמחו במקהלה הייצוגית בבית המוזיקה בעפולה. קמחי שכבר הספיקה לייצג את העיר יחד עם המקהלה בפסטיבל מקהלות באיטליה בקיץ החולף, הופיעה לפני שבוע כסולנית גם בקונצרט מיוחד עם תזמורת קלרינטים והרשימה מאוד את הקהל.

הסולנית הצעירה לומדת בכיתה י' בבית הספר 'ניר העמק', במגמת מוזיקה כמובן ומעידה כי החלה לשיר מאז שהיא זוכרת את עצמה. "מגיל קטן תמיד הייתי צועקת, צורחת, שרה. אנשים שגרו בבניין היו דופקים לנו בדלת ושואלים את ההורים שלי 'מה אתם עושים לילדה? הכל בסדר איתה?", היא מספרת בחיוך ומוסיפה, "כל אירוע משפחתי הייתי מרימה כפית או בקבוק קולה כאילו זה המיקרופון שלי ומגיל 5 כבר התחלתי לכתוב שירים".

עדי קמחי. "סגנון המוזיקה שלי עדיין לא ברור עכשיו" | צילום: שרון צור

התשוקה לשירה הפכה להיות מקצועית רק כשהגיעה לכיתה ד', אז החלה את דרכה במקהלה. "ההורים ראו שאני כל הזמן מנסה להביע את עצמי דרך הקול והשירה והתחננתי בפניהם שייקחו אותי למקהלה. עברתי את מבחני הקבלה ומאז אני שם". נוסף על המקהלה קמחי החלה ללמוד גם פיתוח קול ושירה אמנותית אצל המורה ולאדה בלינדר. "זה מוסיף לי עוד למקצועיות ולהתקדמות ואני מתחילה לנגן גם על כלים לאט לאט".

קמחי מתמחה במוזיקה קלאסית ומדהים לשמוע מה היא מסוגלת לעשות עם קולה רק בגיל 15. עם זאת היא מדגישה כי למרות שהאופרה כרגע זה התחום הבולט אצלה, היא מאוד מגוונת ופתוחה לסגנונות נוספים. "אני חיה על הכל. גדלתי על כל סוגי המוזיקה. אמנם כרגע אני בעיקר מתמקצעת באופרה ומוזיקה קלאסית, אבל אני אוהבת הכל באותה צורה".

איך משלבים גם לימודים, גם פנאי וגם מוזיקה?

"מרגיש לי שהלימודים גוזלים לי את הזמן", היא צוחקת, "ככל שעולים בשנים זה נהיה יותר אינטנסיבי אבל לומדים לסדר את הזמן ואני מאמינה שגם בכיתה י"א אני אצליח לשלב ביניהם. אמא לא מוותרת לי על ההשקעה בלימודים אבל האמת שגם אני לא. היום למשל כל החברים הלכו יחד למקדונלד'ס ואני לא יכולתי ללכת איתם. אין ספק שהמוזיקה לוקחת מהחיים האישיים, אבל מבחינתי החיים האישיים שלי זה המוזיקה. זה מה שעושה לי טוב".

כמה השקעה המוזיקה מצריכה ממך במהלך היום?

"כל יום אני שרה - לא חשוב אם יש לי זמן או לא. זה נע בין חצי שעה לחמש שעות ביום. בבית המוזיקה יוצא לי להיות שלוש-ארבע פעמים בשבוע. עכשיו קצת הורדתי הילוך כי אני משקיעה גם בלימודי התיאוריה וגם יש לי פיתוח קול פעם בשבוע".

איך החברים מגיבים לעובדה שמסתובבת ביניהם זמרת?

"אני מנסה כמה שפחות לדבר על זה כדי שזה לא ייצור רעש. אני פחות בקטע של רעש, אלא יותר של עשייה. מעדיפה שיהיה קודם משהו בידיים ואז שיתחילו לדבר על זה. אבל המון חברות תומכות בי ומקוות שאצליח".

קמחי אמנם רק בת 15 אבל בהחלט ריאלית ועם ראש על הכתפיים. היא יודעת שחלום המוזיקה יכול להתגשם אבל גם יכול להיות שלבסוף יישאר בגדר תחביב, לכן היא הכינה גם 'תוכנית ב''. "אני מעדיפה לא לדבר על תוכנית ב' אבל אם תהיה כזו אז זה יהיה חד משמעית פסיכולוגיה. אני אוהבת להקשיב לאנשים. לא תמיד מצליחה לעזור להם, אבל אני טובה בלהקשיב וזה משהו ששמתי לב שדי קשה לעשות בימינו".

מה עם תוכניות ריאליטי? חשבת על זה בשביל לפרוץ?

"חשבתי אבל אני קצת חוששת מזה כי אני מעדיפה לבנות את הקהל שלי ואת סגנון המוזיקה שלי שעדיין לא ברור עכשיו. אני מתעסקת כרגע בכל כי אני אוהבת את כל סוגי המוזיקה ויהיה קשה ללכת ככה לריאליטי. פרסום ותהילה זה חשוב אבל יותר חשוב לי ליהנות".

בין אם תשתתף בראליטי או לא, לקמחי שכבר הופיעה בטקסים בית ספריים ועם חבורת הזמר שבה היתה חברה במשך שנתיים וכמובן במסגרת המקהלה כסולנית, יש בהחלט שאיפות נוספות. "יש שאיפה להופיע כסולנית. לעשות מופע חימום לאירוויזיון או משהו בסגנון", היא מצהירה בביטחון אך לפני זה גם רומזת: "יש דברים בתכנון שאני לא כל כך יכולה לדבר עליהם עדיין".

בשתי מילים: מהי המוזיקה בשבילך?

"בשתי מילים - דרך חיים, במילה אחת - אושר".