סיגלית פלולי, מאבטחת בבית ספר יהלום שברובע יזרעאל, דואגת כל בוקר להכניס את הילדים לבית הספר בקבלת פנים שמחה ובטוחה. פלולי (48) שעוסקת באבטחה כבר קרוב ל־24 שנה, מתגוררת בבית שאן, נשואה ואם לשלושה והיא ירושלמית במקור - מה שאילץ אותה להתמודד בעבר עם רמות אבטחה כבדות יותר. לכן, לאור ניסיונה הרב, ההורים מרגישים שהם יכולים לישון בשקט.

סיגלית פלולי. "אני איתם פה יותר מאשר בבית" | צילום: שרון צור

 "הבנאדם הראשון שהילד פוגש כשהוא מגיע לבית הספר בבוקר זה המאבטח ואם הוא לא יידע לקבל את אותו כמו שצריך, הילד ייכנס במצב רוח לא טוב", היא אומרת, "מאוד חשוב לי לקבל אותם בצורה חמה כי גם לי יש ילדים. חשוב לי שהילד ירגיש טוב ובטוח כשהוא נכנס לבית ספר, כמו שאני הייתי רוצה שיקבלו את ילדיי. אני אומרת לכולם בוקר טוב, מקבלת אותם באהבה. אם אני רואה ילד בוכה, אני מבקשת שידאגו לו".

פלולי אומרת שהעובדה שהילדים מחזירים לה אהבה, רק הופכת את העבודה לקלה יותר. "כשהילדים אומרים לי שהם אוהבים אותי, מחבקים ונכנסים בביטחון לפה זה כיף גדול. גם שיתוף הפעולה קל יותר - אני לא צריכה לריב איתם ולבקש מהם להיכנס לבית הספר, הם מקסימים אחד אחד. אני מכירה את כל השמות של הילדים, יודעת מי לוקח אותם ומי מחזיר, מי ההורים ומאיפה כל אחד - גם את כיתות א' החדשים וגם בצהרונים. אני מרגישה כמו אמא שנייה שלהם, כאילו היו ילדיי. אני איתם פה יותר מאשר בבית", היא מחייכת.

פלולי מדגישה כי למרות ההיכרות עם ההורים, היא תמיד דואגת לשמור על ערנות גבוהה. "אם אני רואה מישהו לא מוכר שמגיע לאסוף את הילדים, אני מבקשת לדבר עם האם בטלפון כדי לשחרר את הילד", היא מסבירה, "היום עם כל מה שקורה זה מפחיד, לכן אני נוקשה בדברים האלה. מבקשת תעודות זהות, רושמת הכל ולא מוותרת לאף אחד - לא לאמא ולא לאבא. כשהייתי ברמות אבטחה גבוהות יותר תמיד דרשתי מהעובדים שלי רף גבוה, ומה שאני מצפה מהעובדים שלי אני מצפה ודורשת גם מעצמי. אין לחפף".

האהבה הרבה כאמור בין המאבטחת לילדים לא נעלמה מעיניהם של ההורים, שדאגו לפרגן לה ולהוקיר את תרומתה. "זה החמיא לי מאוד", היא אומרת בצנעה, "הייתי מאוד מופתעת. יש להם אמונה גדולה בי וזו אחריות גדולה. הם מכבדים אותי מאוד וזה כיף".

ההורים אמרו על פלולי השבוע כי היא מכירה כל ילד והורה. "היא מתייחסת לילדים כאילו הם ילדיה. מקבלת אותם באהבה, דאגה ואוזן קשבת. היא מגיעה כל בוקר מבית שאן באוטובוס. אנחנו מודים לה מקרב לב על מי שהיא".