עמותת 'פתחון לב', המציינת השנה 20 שנים להיווסדה, חנכה לאחרונה חנות 'חברתית' בשיתוף עיריית מגדל העמק. החנות החדשה, 'בזאר מכל הלב', תציע ביגוד יד שנייה, פרטי לבוש וינטג', הנעלה, צעצועים, כלי בית, שמיכות, מצעים ועוד במחירים חברתיים במיוחד, כשכל ההכנסות קודש לרכישת סלי מזון שיחולקו למשפחות נזקקות.

בני הנוער התגייסו למשימה (צילום: דובורות עיריית מגדל העמק)

בהמשך עתידה החנות, שנמצאת ברחוב המסגר 4 באזור התעשייה 'מעלה מיכאל', לשמש גם כמרכז סיוע חברתי אזורי ובכך תצטרף לשני מרכזי סיוע שהקימה העמותה בראשון לציון וכרמיאל. מערך הסיוע יפעל בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק ורשויות נוספות באזור שיעבירו מכתבי פנייה מעובדים סוציאליים.

יש לציין כי 'פתחון לב' פועלת במישורים נוספים ובהם המפעל החינוכי 'לגעת באופק' המיועד לבני נוער מהפריפריה. מטרת המפעל החינוכי היא להעניק לבני הנוער את הכלים הנדרשים להם להתפתחותם כבוגרים מועילים לעצמם ולחברה, תוך פיתוח המשאבים הטבעיים הטמונים בהם. נוסף על כך היא מקדמת את המאבק למיגור וצמצום משמעותי בהיקפי העוני במגוון מהלכים.

את החנות שפתוחה כל השבוע בימים א'-ה' מפעילים מתנדבים וביניהם תלמידי המרכז לקידום לנוער בעיר שהתגייסו בהכנות לקראת פתיחת המרכז והחליטו להתנדב במקום על בסיס קבוע.

אלי כהן, מנכ"ל ארגון פתחון לב: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם עיריית מגדל העמק והאגף לשירותים חברתיים, שתמכו בפתיחת מרכז הסיוע האזורי שלנו. כולי תקווה כי בעזרת הרחבת הפעילות, נצליח לסייע למשפחות נוספות הזקוקות לכך".