עילאי בורוס, בן ה־14 מעפולה, השתתף השבוע באודישן הראשון של תוכנית הריאליטי 'דה בוקס' (תוכנית שירה לילדים). בורוס הציג ביצוע יפהפה לשיר 'ברצלונה' של משה פרץ והוא כבר מצפה בכיליון עיניים לשמוע אם עבר לשלב הבא. "התרגשתי מאוד. בזמן האודישן שמים מצלמה מול הפנים, שם רואים את המשפחה וזה קצת הלחיץ אותי אבל זה עבר. אני חושב שהיה לי אודישן בסדר", הוא אומר.

עילאי בורוס. הכוכב הבא (צילום: אביעד לירוי)

בורוס לא הגיע במקרה לתוכנית. כבר מגיל צעיר הוריו של הילד, נטלי ואלעד, הבינו שיש להם יהלום ביד. בורוס הוא בנו של הדי.ג'י הידוע מעפולה מחברת 'בני מיקס' ואין זה פלא שהילד, שמגיל קטן נחשף לעולם המוזיקה, נדבק גם הוא בחיידק ושואף להיות זמר מצליח כשיגדל. "אבא שלי הוא תקליטן וכל המשפחה נושמת מוזיקה. מגיל קטן כבר גיליתי שאני אוהב לשיר וכולם החמיאו לי אז זה נתן לי דרייב להמשיך. בגיל 12-11 החלטתי לקחת את האהבה למוזיקה צעד אחד קדימה והתחלתי לכתוב שירים בהפסקות בית הספר", הוא מספר על תחילת דרכו.

בורוס, שאוטוטו מתחיל את כיתה ט', נמצא בכיתה מוזיקלית ואף הציעו לו כבר השנה להשתלב בבית המוזיקה של צעירי עפולה למרות שתנאי הקבלה הם רק מכיתה י'.

מעבר לעובדה שהוא שר, הילד בן ה־14 הוא גם כותב ומלחין ואף הוציא כבר שני שירים ליוטיוב, עליהם עבד עם הזמר חן אהרוני: 'האם אמצא את האור' שיצא בדצמבר 2018 והשיר 'מלך העולם' שיצא לפני כשלושה חודשים יחד עם קליפ. בהחלט הספק נאה לנער הצעיר שמפגין גם יכולות כתיבה.

בורוס מעיד על עצמו כי גדל בבית על המוזיקה המזרחית והזמר שהוא הכי שואב ממנו השראה הוא עדן חסון. "הוא היה כותב לכל הזמרים הגדולים את השירים ועכשיו הוא פרץ. אני מאוד אוהב לשמוע אותו". ולמרות העובדה כי הוא יודע שמדובר במקצוע לא קל בכלל, הוא שואף להיות זמר מצליח אולי כמו האליל שלו, ואם זה לא יצליח יש לו כבר תוכנית גיבוי: "יש לי כמה פעמים בשבוע שיעורי פיתוח קול. לאבא שלי יש את האולפן שלו ואני 'יושב לו על הווריד' כל פעם שנשב ונקליט שירים. אני אוהב את זה וכיף לי. הלוואי שאני אהיה עדן חסון הבא (הוא צוחק). אני משקיע במוזיקה, אבל כמובן שהלימודים כרגע במקום הראשון ואני לא מזניח אותם", הוא אומר ומוסיף, "מגיל קטן הייתי הולך עם אבא לאירועים ועוזר לו וגם מגיע לאולפן שלו, אז גם להיות תקליטן כמוהו אני ארצה".

אמו של בורוס, נטלי, גאה מאוד בבנה: "יש הרבה ילדים ששרים אבל אצלו יש משהו מרגש בקול שכל מי ששומע מקבל צמרמורת. הוא מקבל המון תגובות חיוביות ואת השרים שלו פרסמו כבר באחד האתרים הים־תיכוניים וברדיו. כששומעים את השירים שלו אנשים מתפלאים איך ילד בגיל כזה שר שירים כאלה עמוקים. עילאי מאוד רגיש והמילים יוצאות לו מבפנים".

על הבחירה ללכת לתוכנית הטלוויזיה הוא אומר: "ראיתי הרבה ילדים שהולכים לשם ומתפתחים. יש כמה ילדים שאני מכיר שהם יחסית מפורסמים כבר ואני מקווה גם לפרוץ דרך 'דה בוקס'".

המשפחה כאמור נוכחה באודישן של הילד. "התרגשתי ברמות אחרות. אני אוהבת את כל השירים שהוא שר, אבל בבר מצווה שלו הוא הקדיש לי את השיר של דנה לפידות 'חיבוק של אמא' ומאז זה השיר שלי ושלו".

האם מודעת לעובדה שמדובר בעולם לא קל אבל מבחינתה היא ובעלה יעשו הכל בשביל להגשים את החלום של הילד. "זה תחום לא קל, אבל יש לו כישרון והוא רוצה את זה. אני זורמת איתו ומתי שהוא ירגיש שזה קשה לו, ניקח צעד אחורה. בינתיים אנחנו הולכים אחריו בשביל להגשים את החלום. מה שצריך אנחנו עושים ולאן שצריך לנסוע אנחנו ניסע".