מועצת העיר מגדל העמק אישרה בשבוע שעבר לתושבים הזכאים להנחה בארנונה על פי חוק, לקבל הנחה גם בפרויקט החלפת גגות האסבסט.

מהעירייה נמסר כי במהלך השנתיים האחרונות עברה שכונת 'נוף העמק' מתיחת פנים. כל גגות האסבסט הוחלפו ובכך הוסר המפגע הבריאותי שהיה בבחינת סכנת נפשות לתושבי השכונה. יחד עם זאת ערך הדירות עלה כתוצאה מהשקעה אדירה בשדרוג תשתיות, כבישים, חניות, מדרכות ופארקים.

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

עוד נמסר מהעירייה כי בסך הכל הושקעו בפרויקט החלפת הגגות והשקעה בתשתיות למעלה מ־18 מיליון שקל לרווחת תושבי השכונה. פרויקט החלפת גגות האסבסט כלל 382 בתי אב. נכון להיום 187 משפחות הסדירו את התשלום בגין התקנת רעפים במקום אסבסט על גג ביתם הפרטי.

כאמור, בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר את ההחלטה לאשר הנחה בתשלום הגגות לתושבים הזכאים להנחות ארנונה על פי חוק. על פי הודעת העירייה נקבע שתושב הזכאי להנחה בארנונה יקבל הנחה בגובה 50 אחוז מאחוז ההנחה שהוא זכאי לו על פי חוק. כך לדוגמא תושב הזכאי להנחה של 80 אחוז בארנונה, יקבל הנחה של 40 אחוז מסכום התשלום שעומד על 4,000 שקלים. כמוכן הוחלט לאפשר פריסה של עד 20 תשלומים כדי להקל על התושבים בתשלום ההשתתפות.

עוד נמסר מהעירייה כי משרד עו"ד שפיר המייצג את העירייה החל בנקיטת אמצעים משפטיים כנגד סרבני התשלום לגביית החובות. עד היום נפתחו כ־30 תיקי הוצאה לפועל וכן הוגשו 50 תביעות משפטיות כנגד החייבים בכללם בעלי נכסים המחזיקים בכמה דירות ומצבם הכלכלי טוב.

אלי ברדה ראש העיר אמר: "תושבים בעלי הכרת הטוב שמבינים ומעריכים מה שהרשות עשתה בגג הבית הפרטי שלהם ובמרחב הציבורי ומעוניינים לשלם את חובם ביקשו עזרה מסיבות כלכליות ובריאותיות. אנו מעוניינים לצאת לקראתם במתן הנחה ובפריסת תשלומים כמחווה".