עובדי חברת אינטל, שילדיהם לומדים בבית ספר היסודי 'רעים' בשמשית, פתחו במיזם 'אינטל ברעים' במסגרתו בזמנם הפנוי הם מתנדבים לסייע למערך הלימודי והחברתי בבית הספר. את המיזם מובילה יו"ר ועד ההורים של בית הספר ורד אדלר בשיתוף הנהלת בית הספר.

על פי המיזם, ההורים עובדי אינטל, פועלים בתוך קהילת בית הספר ומסייעים לצוות בכל עזרה אפשרית: אסף בקר וגל מלחי תורמים מניסיונם בפעילות חוץ ביער הסובב את בית ספר, אליו יוצאים התלמידים באופן קבוע; יהודה בראון מסייע בהוראת האנגלית בכיתות הגבוהות; מיכל סבן מלמדת סקראץ' בכיתה ג'; ואייל קסטוריאנו מלמד מחשבים את תלמידי כיתה ד'.

יהודה בר און בכיתה (צילום: ענבל גינדי)

"ההורים רוצים לתרום ולהתנדב בבית ספר", סיפרה אדלר, "תחומי הפעילות מגוונים, ותחושת שותפות ושליחות מחברת בינינו. בכלל התנדבות הורים ובני הקהילה היא שגרתית ומוכרת בבית ספר שמקדם מצוינות". לדברי אדלר, קרן אינטל העולמית תורמת כספים למוסדות חינוכיים שבהם מתנדבים עובדי החברה.

יהודה בר־און, חבר תאגיד אינטל המשמש כמוביל ארגון 'פוסט סיליקון וולידיישן' בקבוצת קור, שגם בנו לומד בבית הספר 'רעים', מרוצה מאוד מהפרויקט החדש. "זה פרויקט מדהים בגלל כמה סיבות: אחת מהן כי זו זכות ענקית לתת וכיף אדיר לפגוש את הילדים האלה ולהעניק להם מהידע שיש לנו. אנחנו מגיעים מרקעים אקדמיים מאוד גבוהים, אנשים עם נקודות מבט שונות, ויכולים ללמד את התלמידים אנגלית ומחשבים, לצאת איתם ליער ולתת להם עוד ידע ועוד היכרות שהם לא נחשפים אליהם בבית הספר", אומר בר־און ומוסיף, "בית הספר מקבל גם כסף מ'אינטל' לטובת כל הסיפור הזה".

על ההחלטה לשיתוף פעולה והתנדבות של ההורים אומר בר־און: "זה התחיל בטריגר של 'אינטל'. יש לנו עשרות מפעלים חברתיים. אנחנו מתנדבים בפרויקט 'לקט' - קטיף ירקות למען נזקקים, מלמדים בבתי ספר עם מעמד סוציו־אקונומי נמוך, עוזרים לתלמידים שמתכוננים לבגרות ודברים נוספים שאינטל משקיעה בהם בהתנדבות. הפרויקט בבית ספר 'רעים' שמאפשר לנו להתנדב בבית ספר של הילדים שלנו הוא עוד פרויקט כזה, ונחמד מאוד להכיר מקרוב יותר את המוסד שבני לומד בו".