בית הספר 'אורט יהודה' ישנה בשנת הלימודים הבאה את פניו: מעתה ישתייך בית הספר לרשת החינוך 'אורט ישראל' וינהל אותו איש החינוך ובן העיר יהונתן חזי.

 יהונתן חזי (צילום: אלבום פרטי)

בימים אלה מציין חזי 18 שנים בתחום החינוך. הוא בן 39, יליד עפולה, נשוי ואב לשלושה. את צעדיו הראשונים כמורה עשה בבית הספר 'בן צבי' בגבעת המורה. הוא ניהל במשך תשע שנים את בית הספר 'ארבל' בנצרת עילית, שעמד על סף סגירה אך שוקם במהלך כהונתו ואף זכה בפרס החינוך המחוזי לשנת הלימודים תשע"ד.

בחודש יולי האחרון זכה חזי במכרז לניהול בית הספר 'אורט יהודה', וזאת כמעט במקביל לזכייתה של רשת החינוך 'אורט ישראל' בניהול בית הספר השש־שנתי המרכזי של הזרם הממלכתי־דתי בעפולה.

"האתגר שלנו הוא מיצובו של בית הספר כמוביל בארבעה תחומים: חיזוק הפן התורני, אקלים חינוכי מיטבי, שיפור הישגים לימודיים בדרך לתעודת בגרות איכותית והמשך לשירות משמעותי בצה"ל", מצהיר חזי ומוסיף: "מטרה נוספת היא לדאוג ש'אורט יהודה' יהיה בית ערכי ומצוין לכל ילדי עפולה".

חזי מתכנן להטמיע בבית הספר שינויים נוספים, בהם הקמת מגמה למוזיקה. מדי שישי הוא מתכוון לקיים מסדר דגל שבו יחולקו תעודות הצטיינות, לצד שירת 'התקווה' והנפת דגל ישראל. "אנחנו בדרך למהפכה חינוכית אמיתית", הוא מבטיח.