השנה עושים בעפולה היסטוריה מקומית, בקטנה: פסטיבל 'Afuliz 2019' יתארח השנה בשוק העירוני הישן, כחלק מפסטיבל 'שילובים מיקס-ארט'.

השוק הישן בעפולה (צילום: שרון צור)

השוק הישן בעפולה החל להפוך בשנים האחרונות למקום בילוי בסגנון שוק מחנה יהודה הוותיק בירושלים, ולמוקד משיכה למקומיים ולתיירים כאחד. אחרי שסבל מנטישה ומהזנחה ארוכת שנים, החלו להיפתח בשוק עסקים חדשים ואף מסעדות שף, שהשתלבו להפליא בין העסקים הוותיקים כמו סנדלר, זגג וירקן. לפני כשנתיים אף נפתח בו מתחם התרבות 'ואהבת - אמנות חדשה בשוק הישן', שמפעילה חבורה של אמניות ואמנים ששמה לה למטרה ליצור במקום תסיסה תרבותית ולמשוך אליו קהלים חדשים.

כל זה הביא להחלטה לארח השנה את פסטיבל 'עפוליז' בשוק הישן, במסגרת פסטיבל 'שילובים מיקס'. עשרות אמנים יגיעו למקום לשלושה ימים של הופעות, במות מוזיקה, תערוכות אמנות ועוד. רגע לפני שזה קורה מזמינה הפקת הפסטיבל אמנים מקומיים מעפולה ומהעמק ואמנים צעירים מכל הארץ ליצור ולהיחשף במסגרת הפסטיבל.

הפסטיבל יתקיים בחוה"מ סוכות בתאריכים 15-17.10.19, בשעות 18:00-23:00, במתחם השוק הישן. מלבד תרבות, אמנות, מוזיקה, מחול ועוד, תוכלו כמובן גם למצוא שם את כל מה שיש לשוק להציע - באסטות, אוכל, שתייה ואווירה ייחודית. לפרטים נוספים היכנסו לעמודי הפייסבוק של עיריית עפולה, של 'תרבות בקהילה' ושל 'ואהבת - אמנות חדשה בשוק הישן'.