במעמד מנהלת מחוז צפון הד"ר אורנה שמחון וארבע מאות  400 מנהלי יסודיים שהשתתפו בכינוס המחוזי השנתי בעפולה  בסימן: 'עניין של זווית',  קיבלה המחנכת מונתהא זועבי פרס הצטיינות על מעורבות חברתית בסימן הערבות ההדדית. מנהל בית הספר נאיל זועבי שיבח את המחנכת על הישגה המרשים והודה למנהלת המחוז והועדה שבחרה במונתהא.

מנהל בית הספר נאיל זועבי, המורה הזוכה מונתהא ומנהלת המחוז (צילום: אלבום פרטי)

"האתגר המרכזי והמעודכן עמו מתמודד המורה הישראלי בעידן של פדגוגיה מוטת עתיד, עולם חינוכי חדשני שבמרכזו: ידע, מיומנויות וערכים הוא להכשיר את בני הדור הצעיר ולהקנות להם מיומנויות של יכולת הסתגלות למציאות משתנה, חדשה ודרמטית", אמרה מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד''ר אורנה שמחון בכנס והוסיפה: "להקנות כלים להשתלבות בחיים בעלי קודים חדשים ובמשרות שעדיין לא נוצרו כשבמקביל מתרחשת חוויית פליאה מרתקת של מחיקה והיעלמותם של מקצועות מסורתיים וקלאסיים. והכל כמו שנאמר: עניין של זווית. פריזמה וזווית של ראייה, של חשיבה, של העמקה ושל התבוננות לתאי זמן רחוקים, עם טעם עתידני ומרגש".

דובר המחוז דוד גורלי מסר כי הכינוס נועד להציג זויות שונות לטיפול, התבוננות ולהרחבת פריזמת ההסתכלות של המנהל כחלק מתהליך של קבלת החלטות בהתייחסות לארבע אבני הדרך של מחוז צפון: קידום הישגים וצמצום פערים, הכלה והשתלבות, פדגוגיה מוטת עתיד וחינוך חברתי ערכי.