העיר עפולה נמצאת בצמיחה מתמדת ונהנית מהגירה חיובית בעקבותיה נבנות שכונות חדשות ובתוכן מוסדות ציבור ומוסדות חינוך חדשים. בתחילת שנת הלימודים רשמה הרשות המקומית הישג נפלא כאשר פתחה לא פחות מ-18 גני ילדים וביום שני (אתמול) חנכה שניים מהם שנקראו על שמן של שתי נשים חזקות ומובילות בחברה הישראלית שיהוו מודל לחיקוי לדור העתיד בעפולה - רונה רמון ז"ל והנווטת הדתייה הראשונה תמר אריאל ז"ל בנוכחות בני משפחה ונציגים.

יו"ר קרן רמון מסירה את הלוט משלט הגן (צילומים: דוברות עיריית עפולה)

את משפחת רמון ששכלה את אב המשפחה אילן ז"ל האסטרונאוט הישראלי הראשון שנהרג בהתרסקות המעבורת קולומביה, הבן הבכור הטייס אסף רמון ז"ל שנהרג בתאונה אווירית ואם המשפחה רונה רמון ז"ל שנפטרה בשנה החולפת לאחר שבעשור האחרון הקימה מפעל הנצחה "קרן רמון" שמנציח את דרכם ומורשתם באמצעות תכניות חינוכיות מתקדמות בנושאי מנהיגות, תעופה וחלל. את משפחת רמון ייצגו בטקס יו"ר קרן רמון אורנה סבן, אמי צמח רכזת תכנית "הטייסת" שייסדה רונה רמון והתפרשה לכל הארץ ושרונית חזיזה חברת משפחת רמון.

ילדי גן רונה רמון גוזרים את הסרט

את משפחת אריאל ששכלה את הבת תמר אריאל ז"ל שהפכה לסמל ומודל לחיקוי בחייה כנווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר הישראלי ובמותה במהלך סופת שלגים בנפאל ייצגו אב המשפחה חנן אריאל ואחותה של תמר ז"ל, אפרת, שהגיעו מהיישוב השיתופי משואות יצחק כל הדרך לעפולה מעוטף עזה.

במהלך הטקס בו השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו חביב פרץ, שלמה מליחי, רב העיר שמואל דוד, חבר המועצה לירז וזאן, ראש מינהל החינוך טינה ולדמן ומנהלי אגפים ומחלקות ברשות וכמובן גננות וילדי הגנים, הודו נציגי ובני המשפחות לעיריית עפולה והעומד בראשה אבי אלקבץ על היוזמה ועל החיבור בין שני הגנים.

בני המשפחה בכניסה לגן תמר אריאל

אביה של אריאל ז"ל, חנן סיכם ואמר: "אנחנו נפעמים שבעיר עפולה בחרו לקרוא את שם הגן על שם תמר אריאל למרות שאנחנו גרים רחוק כל כך. המילים כבוד ושמחה מתגמדות לעומת ההרגשה שלנו היום. החיבור בין רונה רמון ז"ל לבתי תמר הוא מדהים ואני כולי תקווה שהילדים יתחנכו לאורם של שתי הנשים הנפלאות הללו. תודה לעיריית עפולה על היוזמה זה לא מובן מאליו".