נשיא המפעל מחלק מודלים קטנים לעובדים (צילום: יח"צ דוניצה)

בשורה משמחת נוספת לקריית ההיי-טק במגדל העמק: חברת ההיי-טק KLA Tencor, החברה שמפתחת ומייצרת פתרונות למדידה ובקרה של יצור שבבים, שברה את שיא כל הזמנים במכירות של מוצרי החברה.

בעקבות שבירת השיא קיימה החברה אירוע לכלל עובדי החברה במרכז הפיתוח במגדל העמק במסגרתו קיבלו ראשי החברה את העובדים עם לא פחות משטיח אדום ארוך, מוסיקה, כיבוד, לחיצת יד חמה מההנהלה הבכירה של החברה ושי קטן של מודל מוקטן של אחת ממכונות הבדיקה המיוצרות במקום.

אורי תדמור, נשיא ומנכ״ל KLA-Tencor ישראל שהשתתף באירוע, פנה אל העובדים ואמר: "היה חשוב לכולנו לומר תודה לאנשים שמגיעים לכאן כל בוקר עם חיוך על השפתיים".

 KLA Tencor  היא ספק גלובלי מוביל של פתרונות מתקדמים למדידה ובקרה של תהליכי ייצור שבבים, כמו גם טכנולוגיות מטרולוגיה עבור תעשיית המוליכים למחצה. בישראל מעסיקה החברה כ- 500 עובדים בשני אתרים: מגדל העמק וקריית גת.

 כידוע, במגדל העמק ישנם היום שלושה אזורי תעשייה מפותחים, המאכלסים 55 מפעלי היי-טק, לאו–טק, תעשייה זעירה ומזון ההופכים את מגדל העמק למוקד תעסוקה אזורי המעסיק כ- 10,000 עובדים ומציב את העיר עם שיעור אבטלה נמוך של 5.3 אחוז בלבד.