האולפן החדש (צילום: דוברות עיריית בית שאן)

בקונסרבטוריון העירוני בבית שאן הוקם אולפן הקלטות מקצועי וחדש. מדובר באולפן הקלטות מקצועי אשר עבר שיפוץ יסודי, חיווט והתקנות מקצועיות לפני הקמתו.

התקציב לבניית האולפן הושג הודות לתרומה של 22 אלף דולר שגייס ראש העיר רפאל בן שטרית במסגרת השותפות עם הפדרציה היהודית בקליבלנד.

מנהל הקונסרבטוריון עומר גבאי הסביר, כי למעט מאד קונסרבטוריונים בארץ יש אולפן הקלטות וזהו מהלך חשוב במיוחד בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים לקידום ההתפתחותי והמקצועי של מרכז המוסיקה. "כיום אנחנו חיים בעידן בו חלק חשוב וניכר מהמוסיקה מופקת באולפן, מוקלטת וערוכה. הטכנולוגיה התפתחה ומאפשרת ליצור מוסיקה בדרכים שונות ומגוונות וזה מצריך את המוסיקאים לחשוב קדימה ולתת מענה מודרני לתלמידים", אמר גבאי.

עוד אמר גבאי, כי בבית שאן יש המון ילדים כישרוניים בתחום השירה, כ- 20 תלמידים לומדים פיתוח קול אצל שתי מורות, חבורת זמר מקצועית "צעירי בית שאן" אשר מקליטה את רוב החומר שלה באולפן, ילדים אשר מוציאים סינגלים ונעזרים בשירותי אולפן "וזה מה שגרם לנו לקדם ולהוציא לפועל את העניין", ציין.

בנוסף, האולפן יספק שירותים מקצועיים בתחום זהה לבתי הספר היסודיים והתיכוניים, אשר הקליטו מחוץ לעיר במחירים גבוהים וכעת יוכלו להקליט במרכז המוסיקה בסבסוד העירייה.

לדבריו של מנהל הקונסרבטוריון העירוני מאז פתיחת השנה הקונסרבטוריון גדל בהיקף עצום של 400 אחוזים, כ - 120 ילדים לומדים במסגרת פרטנית וכ- 200 תלמידים נמצאים בהרכבים ובפעילויות הקונסרבטוריון.