במושב היוגב יצא לפני כשבועיים לדרך פרויקט להתקנת ספסלי רחוב, הנתרמים על ידי משפחות שרוצות להנציח את יקיריהן.

הפרויקט יצא לפועל במסגרת חגיגות 70 שנה למושב והנצחת מייסדיו. הספסל הראשון שהותקן בגן השעשועים נתרם על ידי בינה שטינברכר, לזכר בעלה יוסף (יוסקה) שטינברכר ז"ל.

הספסל הראשון, לזכרו של יוסף שטינברכר | צילום: צביה גוטמן

הפרויקט, שבמסגרתו יותקנו ספסלים במקומות שונים לאורך הכבישים ביישוב, החל ביוזמתן של צביה גוטמן ועופרה פייבל־שחר, לאחר שזיהו את הצורך בכך. "מושב היוגב חוגג 70 שנה בספטמבר. לכבוד המאורע יצא ספר, '70 שנה ליוגב', שאני עמדתי בראשו יחד עם ועדה שהוקמה לפני שלוש שנים וחצי. כשסיימנו עם הספר לפני ארבעה חודשים התפנינו לפרויקט הבא. הרעיון להתקין ספסלים כבר היה באוויר, כי יש צורך לזה ביישוב", מסבירה גוטמן מה עומד מאחורי הרעיון.

"עופרה, שאחראית יחד איתי על הפרויקט, העלתה אף היא את הבעיה הזו", ממשיכה גוטמן. "כשהיא באה לבקר את אמא שלה המבוגרת ביישוב ומטיילת איתה ברחוב, אין ספסלים בדרך לשבת עליהם. וזה לא רק היא; המון צועדים אצלנו בתוך המושב - הורים, ילדים, סבים וסבתות - ואין מקומות לשבת ולנוח. לכן ראינו בהתקנת הספסלים דרך ראויה מצד אחד להנציח את דור המייסדים לכבוד 70 שנה, ומצד שני גם להקל על הצועדים והמטיילים".

גוטמן ופייבל־שחר קיבלו את אישורו של ועד המושב, והיום יש כבר בקשות לעוד 16 ספסלים שממתינים להתקנה - כולם ייתרמו על ידי משפחות שרוצות להנציח את יקיריהן. "הספסל הראשון הותקן בגן השעשועים, כי זה משהו שהיה חסר כבר הרבה זמן", אומרת גוטמן. "היוגב הוא מושב מאוד ארוך ויש כבר בקשות לעוד 16 ספסלים, וזו רק ההתחלה. מדובר במשפחות שרוצות להנציח את יקיריהן מדור המייסדים. הספסלים יותקנו בכל מיני פינות ביישוב, כמו גם בנקודות תצפית לכיוון הרי נצרת, הרי מנשה ועוד. בהמשך אנחנו רוצים גם לסמן ליד הספסלים את המרחקים לצועדים". 

משפחות שמעוניינות להנציח את יקיריהן באמצעות ספסל מוזמנות לפנות לגוטמן ולפייבל־שחר.