צילום: שירותי בריאות כללית

-

עשרות השתתפו בערב לקידום בריאות שיזמה עמותת "שחקים" בשיתוף עם כללית, בעפולה. את הערב פתחו בברכות מנהלת הסיעוד של מרפאת כללית גבעת המורה, נעמי פיביש וגדעון פורת יו"ר דירקטוריון "שחקים".

במהלך הערב הרצה ד"ר דניאל רדאי, רופא משפחה מכללית מחוז ירושלים, שריתק את המשתתפים עם הרצאתו על הרצאה על אורח חיים בריא וחשיבות פעילות גופנית, סכנות שתיית אלכוהול, חשיבות נטילת תרופות ובתום הרצאתו ענה בפירוט רב על שאלות המשתתפים.

בהמשך הערב השף, דוד ברהני, שהגיע יחד עם אימו שתרגמה לאמהרית את הפעילות החווייתית, בנושא תזונה בריאה ואוכל אתיופי מסורתי. יחד עם המשתתפים, הכין השף ברהני, שלל מתכונים אהובים ואת האינג'רה המסורתי והאהוב. בתום האירוע הודו המשתתפים לצוותים על ערב מרתק, חוויתי, חשוב ומעשיר בנושא בריאות.

"לכל היוזמים והמפיקים של המפגש, מפגשים מהסוג הזה חשוב עבור קהילת יוצאי אתיופיה ולכל הציבור בכלל. שמח על השיתוף פעולה עם כללית" הודה, יו"ר שחקים, גדעון פורת.

לדברי מירב גוט, מנהלת כללית מחוז צפון "אנחנו מברכים על שיתופי פעולה לטובת המטופלים שלנו. אנחנו קשובים לצרכי הקהילה ופריסת השירותים שלנו היא רחבה ובקרוב נחנוך מרכז רפואי לרפואה יועצת בעפולה, מול הקאנטרי, שיכלול מכונים ומרפאות בתחומים: מכון גסטרואנטרולוגיה, מכון שד, כירורגיה, אורתופדיה, אף אוזן גרון, עיניים, קרדיולוגיה ועוד".