היום ברחוב נחל צבי במגדל העמק היתה דרמה גדולה, כשתינוק ננעל ברכב. מהמשטרה נמסר כי לדברי האם לאחר שחנתה את הרכב ויצאה ממנו במטרה להוציא את בנה ממנו, הרכב ננעל לה מסיבה שאינה ברורה. עוד סיפרה כי מפתחות הרכב היו בסוויץ'.

הרכב בו התינוק ננעל (צילום: דוברות המשטרה)

שוטר מיחידת השיטור העירוני של מגדל העמק יחד עם הפקחית שאיתו הוזעקו לרחוב נחל צבי, בעקבות קריאה על תינוק נעול ברכב. הם הגיעו למקום תוך מספר דקות, כשהם מבחינים באם התינוק בסמוך לרכב הנעול, כשהיא בוכה ולחוצה. 

מהמשטרה נמסר כי השוטר ניפץ את שמשת החלון במקצועיות הרחק ממושב התינוק, פתח את דלת הנוסע והאם ניגשה לתינוקה כשהוא שלו ורגוע. יצוין כי התינוק לא הבחין במהומה סביבו. "האם הרימה את בנה ובפנים מחויכות הודתה לשוטרים שהגיעו במהירות, חילצו את בנה ובנס לא קרה אסון. השוטר והפקחית עשו עבודה מצוינת ולאחר שטיפלו במקרה המשיכו למשימתם הבאה", נמסר מהמשטרה.

השוטר העירוני עם התינוק שחילץ (צילום: דוברות המשטרה)

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים וממליצה בכל מקרה בדגש על מקרים בהם יש ילדים/ פעוטות/תינוקות ברכב, לפני היציאה מהרכב,  הוציא את מפתחות הרכב מהסוויץ' ולגשת איליהם או לתא המטען כשמפתחות הרכב בידכם.

לא אחת שוטרי משטרי ישראל נקראו לחלץ פעוטות מרכבים נעולים בעקבות  נעילה אוטומטית של דלתות הרכב, כשמפתחות הרכב נמצאים בסוויץ' וההורים יצאו מהרכב כדי להוציא את העגלה, או את הפעוט והם מוצאים את  עצמם מחוץ לרכב, כאשר התינוק והמפתחות בתוך הרכב.   .

ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה אמר אחרי ששמע על המקרה: "צריך לפרגן לפקחים ולעלות את המודעות של ההורים לגבי השארת ילדים ברכב. ישר כח לפקחים והשוטרים שהגיעו למקום במהירות וחילצו את הילד. מזכירים להורים לגלות ערנות לגבי ילדים שנמצאים במושב האחורי ברכב".