הקיץ בשיאו, החום כבד מאוד, אבל מבדיקת אתר 'מיינט העמק' עולה כי בעיר בית שאן - שבה חודשי הקיץ הם החמים ביותר באזור, בגלל מיקומה הגיאוגרפי - יש כמה גני שעשועים שאינם מוצללים. יצוין כי המקומות שבהם אין הצללה עומדים ריקים במשך רוב שעות היום, משום שמתקני המשחקים לוהטים ואין אפשרות להשתמש בהם.

מהבדיקה עולה כי גנים מרכזיים כמו הגן בקרית רבין, הגן השכונתי ברחוב רותם, גן הפיל, הגן בשדרות מנחם בגין (המכונה מרכז פלציב) שבו מתרכזים רבים מתושבי בית שאן וכן גן המשטרה, אינם מוצלים מפני השמש.

הגן בשדרות רבין | צילומים: רוני שחר

ההורים מלינים על כך שאינם יכולים לשלוח את ילדיהם לגני השעשועים בשעות היום, אלא רק עם רדת הערב, כשהחום הכבד שוכך מעט. "יש לי שני ילדים קטנים, בני עשר וחמש, ובלתי ללכת איתם לגני שעשועים פה בעיר לפחות עד שש וחצי-שבע בערב", אומר תושב העיר. "גם ברזיות מים אין ברוב הגנים. מה רוצים, שנשלח את הילדים לשחק והם יחזרו מיובשים או חלילה יתעלפו?

"אין לילדים איפה לשחק, בייחוד עכשיו, שיוצאים לחופש הגדול. אנחנו נאלצים ללכת למתחם בקיבוץ ניר דוד. שם יש בריכה מקורה, משחקים ומדשאות גדולות, והכל נגיש ומוצלל איפה שצריך. זה אמנם עולה לנו כסף, אבל זה שווה את זה".

גן הפיל ברחוב אחד העם

מעיריית בית שאן נמסר בתגובה: "עיריית בית שאן פעלה בחודשים האחרונים להשגת תקציב לשדרוג גני שעשועים ומתקני משחקים ברחבי העיר. השדרוג יבוצע במהלך החודשים הקרובים. העירייה תפעל במהלך השנה הקרובה להשגת תקציבים נוספים לשדרוג הדרגתי של כל גני השעשועים בעיר, כולל הצללה".