נצרת עילית בוחרת. אמנם לא ראש עיר וחברי מועצה, אבל משהו לא פחות דרמטי - שם חדש לעיר. האם החל ממחר עוד תיקרא העיר נצרת עילית או שמא התושבים יחליטו לשנות את השם ל'נוף הגליל'?

הקלפיות רגע לפני פיזורן בעיר (צילום: עיריית נצרת עילית)

היום מתקיים בעיר המשאל בעד או נגד שינוי שם העיר. הקלפיות נפתחו בשעה 10:00. יצוין כי המשאל יתקיים באמצעות הצבעה בקלפי. רשאים להשתתף במשאל כל תושבי העיר אשר מלאו להם 17 בעת רישום פנקס הבוחרים האחרון בבחירות לרשויות המקומיות (30 באוקטובר 2018).

הקלפיות הוצבו במקומות הבאים: בית העירייה, סב סנטר הר יונה, מועדון סבא נכד מריו לזניק, הר יונה ג', מתנ"ס הכרמים, בית קק"ל למצוינות, מרכז יום לקשיש תירוש, מתנ"ס גורדון, מתנ"ס בגנו (בית לגדול טוב) ומרכז צעירים.

ניתן להצביע בכל אחת מהקלפיות ללא קשר למקום המגורים בעיר. לצורך ההצבעה יש להציג תעודה מזהה הנושאת תמונה של בעליה. חיילים וסטודנטים, יוכלו להצביע במועד נוסף: יום שישי, י"ח בסיוון, 21.6, בין השעות: 10:00 ועד 14:00 בבית העירייה. המשאל יתקיים בפיקוח המחלקה המשפטית בנצרת עילית.

שלט הכניסה העתידי לעיר (צילום: שרון צור)

ראש העיר רונן פלוט פרסם בדף הפייסבוק שלו מדוע החליט לשנות את שם העיר וקרא לתושבים להצביע במשאל ולתמוך בשינוי שם העיר. "אני גאה בעיר הנפלאה שלנו, אבל אני לא גאה בשם של העיר, הוא גורם לבלבול עם העיר נצרת ותוקע מקלות בגלגלים", הסביר פלוט בפוסט שפרסם, "התרגלנו, אבל השם מעולם לא תרם להתפתחות העיר ולא מינף אותה קדימה. הנוף המדהים, האוויר הנקי, הטבע והמיקום בלב הגליל, כל אלה שלנו, אבל מעולם לא מומשו במיתוג העיר לא באופן שבו היא נתפסת בעיניי הציבור. אז מה הפלא שרוב תושבי מדינת ישראל חושב שהעיר היא שכונה בנצרת? היא לא! ואם במשך 62 שנים זה לא נקלט, הגיע הזמן לטפל בבעיה ולא בסימפטום".

מה שהיה הוא שיהיה? (צילום: שרון צור)

עוד כתב פלוט בפוסט במטרה לשכנע את תושבי העיר לתמוך בשינוי: "טבעי שאנשים נקשרים לשם, גם לי יש נוסטלגיה, אבל אני חושב שלצד הגעגועים לעבר לחיות צריך בהווה ולעשות צריך למען העתיד. אני תומך בלב שלם בהיפרדות מהשם נצרת עילית. הצעד הזה חיוני והכרחי בדרך לשגשוג העיר, הוא נדבך חשוב במהפכת ההתחדשות וצעד נוסף בדרך הטובה בה אנו הולכים בשלוש השנים האחרונות והטוב ביותר עוד לפנינו. תושבים יקרים, אני פונה אליכם ומבקש שתיהיו שותפים ברגע ההיסטורי. בואו ותצביעו בעד שינוי שם העיר".