בשורה טובה לנהגים: ביום שישי בבוקר יפתח לתנועה כביש 77 החדש בין יקנעם לצומת ישי, שבעמק יזרעאל, המתחבר מדרום לכביש 6 ומצפון למחלף המוביל, ויוצר נסיעה רצופה ללא רמזורים מהצפון לדרום.

צילום: שרון צור

כביש 77 החדש בוצע על ידי משרד התחבורה, באמצעות חברת נתיבי ישראל, בהשקעה של יותר ממיליארד שקלים. פתיחת הקטע החדש של כביש 77 היא למעשה פתיחה מלאה של הזרוע המזרחית של כביש 6, שתאפשר לנהגים נסיעה רצופה לאורך 266 קילומטרים, מצומת עמיעד שבצפון ועד לערד.

הפרויקט כלל הקמת חמישה מחלפים חדשים, שביטלו צמתים מרומזרים בטורעאן, בית רימון, ציפורית, הושעיה, רמת ישי, אלונים, השומרים ושדה יעקב. ביטול הצמתים המרומזרים יאפשר תנועה מיקנעם לכיוון קרית שמונה והפוך, ללא הפסקה. הכביש הישן ימשיך לשמש את התושבים המקומיים ולצידו יסללו שבילי אופניים.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, שחנך היום (שלישי) את הכביש, ציין כי כביש 77 החדש יקל על הפקקים באזור עמק יזרעאל ויקנעם ויאפשר נסיעה ישירה ומהירה מהדרום לצפון, ללא רמזורים. הכביש החדש ישפר משמעותית את בטיחות משתמשי הדרך, לצד שמירה על נגישות מהירה ליישובים, מקומות תעסוקה ובסיסי צה"ל הנמצאים על התוואי. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו, שבו מבוצע מיזם תשתית תחבורה "ירוק", הכולל שימוש חוזר בכל החומרים, שבילי אופניים, מעברים לבעלי חיים ועוד.

צילום: נתיבי ישראל

בטקס השתתפו גם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, יו"ר דירקטוריון, עודד שמיר, ראשי ערים ומועצות אזוריות שלאורך התוואי. "כיליד ותושב הצפון אני נרגש במיוחד. בפעם הראשונה- התגשמותה של הבשורה התחבורתית האדירה, בפעם השניה, עצם כך שאני מוביל את נתיבי ישראל, החברה שהוציאה אל הפועל מיזם אדיר מימדים זה ופעם השלישית - משום שמדובר בפרויקט תשתית התחבורה הירוק הראשון במדינת ישראל- כביש 77 החדש"', אמר פרץ.