נועם מימון משמשית רק בת 16, אבל כבר אחראית על 'פרויקט בשבילנו' אותו הקימה לפני חודשיים - פרויקט שמקדם התנדבות בקרב נוער בחיי הקהילה.

הארגון כולל כ־30 מתנדבים מבית ספרה המחולקים לשתי קבוצות. מימון, הלומדת בכיתה י"א בבית ספר 'העמק המערבי', מתנדבת בארגון 'LEAD' המפתח מנהיגות בקרב בני נוער, שם היא ראתה את הצורך להקים את 'פרויקט בשבילנו'.

נועם מימון. "אנחנו מקבלים הרבה אהבה" | צילום: שרון צור

"כשהייתי בכיתה ט' הייתי מאוד ביישנית וחסרת ביטחון. ברגע שהתחלתי להתנדב פתאום נהיה לי הרבה יותר ביטחון, יכולתי לעמוד מול קהל ומאוד נפתחתי. מעבר לזה אני חושבת שזה מפתח רגישות חברתית ועולם ערכים", היא מסבירה, "אני חושבת שהתנדבות נותנת המון גם למי שמתנדב ודרך זה אני מגלה המון צרכים בקהילה ומקומות שזקוקים שיבואו להתנדב בהם. לדוגמה, הייתי שומעת הרבה את המילה 'אוטיסט' וזה מאוד מפריע לי, אז אני לוקחת את החבר'ה האלה להתנדב עם ילדים על הרצף ואז הם חווים אותם בצורה שונה וכבר לא משתמשים במילה הזו. בשנה הבאה התכנון הוא לעשות פרויקט עם קשישים בודדים".

עד כה התלמידים התנדבו ב'בית בעמק' (מבוגרים עם צרכים מיוחדים) ועם ילדים ונוער בסיכון. בימים אלה הם שוקדים על איסוף תרומות במטרה לערוך בקיץ שתי קייטנות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים לילדים ולמבוגרים. "מדובר בקייטנות קצרות אבל עם פעילויות מטורפות שכוללות קריוקי, סדנת סושי וכל מיני דברים מגניבים. אבל אלה דברים שאנחנו צריכים להם מימון - גם לקייטנות וגם לפרויקטים שיתקיימו בשנה הבאה - מתוך תקווה שנמשיך להתנדב לפחות פעם בשבוע-שבועיים ב'בית בעמק' ונמשיך את התהליך", היא מציינת.

עד כה נאספו, לדברי מימון, 1,200 שקלים שחלקם כבר הוצאו על ימי התנדבות שנערכו במהלך החודשיים מאז הקמת הפרויקט. כעת 'פרויקט בשבילנו' נשאר עם 400 שקלים סך הכל כאשר העלות של כל קייטנה היא בסביבות ה־500-400 שקלים. ניתן ליצור קשר לתרומות דרך עמוד הפייסבוק 'פרויקט בשבילנו'.

מימון אומרת כי הדרייב להשקיע ולתרום לקהילה מגיע גם מהתגובות מסביב. "תמיד כשמגיעים להתנדב במקום מסוים רואים את התגובות, את הריגוש על הפנים שלהם ואת הקשרים עם הילדים. אנחנו מקבלים הרבה אהבה מהם ומהצוות שמנהל את המקום. זה נותן אור גם להם וגם לנו".

הפתיע אותך לראות שיש כל כך הרבה בני נוער שרוצים להתנדב?

"אני חדשה בשמשית ככה שצפיתי שיהיה מענה, אבל לא חשבתי שאני אגייס משכבה אחת 30 מתנדבים. זה מטורף בעיניי ומשמח שאנשים רוצים לתרום ולעשות טוב. הם רק מחפשים הזדמנויות שיגיעו אליהם".

בימים אלו מתנהלים מגעים להקמת סניף נוסף של 'פרויקט בשבילנו' במבואות החרמון.

תרומות לפרויקט בקישור: http://www.payboxapp.com/d