אלפים מתושבי נצרת עילית הגיעו משעות הבוקר להצביע במשאל בעד או נגד שינוי שם העיר. האם העיר תימשך להיקרא נצרת עילית או ממחר יקראו לה נוף הגליל?

צילום: ישראל פרץ

צילום: ישראל פרץ

גורם בעירייה מסר כי כ-10 אחוז מבעלי זכות הבחירה בעיר הגיעו לקלפיות והשתתפו ביום החגיגי. בתרגום של מספרים מדובר בכ-4,500 תושבים. "אחוז ההצבעה הגבוה מפתיע. לא מדובר ביום שבתון ולא מדובר בבחירות על ראשות העיר. זה בסך הכל משאל", אמר גורם בעירייה, "זה מחמם את הלב לראות את התושבים משתתפים בחגיגה הזו. לא משנה מה תהיה התוצאה הסופית העיר ניצחה כי כל הארץ מתעסקת בעיר בהקשר חיובי. כולם יודעים עכשיו שהעיר מתחדשת". 

צילום: ישראל פרץ

צילום: ישראל פרץ

צילום: ישראל פרץ

ישראל פרץ, תושב העיר והצלם שמתעד את ההיסטוריה שלה כבר מעל 30 שנה, הסביר היו םמדוע החליט לתמוך בשינוי שם העיר. בחשבון הפייסבוק האישי שלו כתב: "35 שנים אני מסתובב בעירי, נצרת עילית, תיעדתי את פניה היפות ולפעמים גם אלה הלא מחמיאות. הייתי עד לפיתוחה, לתמורות שבה וגם לנפילות שלה אולם לאורך כל השנים נאלצו כל פרנסי העיר תמיד לתקן את כל אורחיה שבלי בלבול אמרו "נצרת", "אנחנו נצרת עילית", תמיד הקפדנו לתקן".

עוד כתב פרץ: "היום העיר שלנו צועדת לעבר שינוי שמה, זה רק שינוי השם אך זו אותה קהילה נפלאה, אלה אותם אנשים מדהימים, זו אותה עיר של קיבוץ הגלויות. מזה שנים שאני בעד שינוי שם העיר. ראש העיר לשעבר מנחם אריאב עוד תהה על האפשרות הזו אולם לא עסק בכך יתר על המידה. שינוי השם, בעבורי, זה אקט שיווקי שיוציא אותנו מצילה של העיר השכנה ויעניק לנו זהות משלנו, צביון ייחודי שהוא רק לנו. אני גאה לקחת היום חלק ביצירת ההיסטוריה וילדינו ונכדנו עוד יודו לנו על כך".

מאז שעות הבוקר ראש העיר רונן פלוט מתראיין לכל ערוצי הטלויזיה והרדיו המרכזיים ומסביר את ההחלטה שלו להיפרד מהשם 'נצרת עילית'.