חייו של צעיר תושב בית שאן, שהיה מעורב בתאונת דרכים מזעזעת שאירעה ביום ראשון בעיר, ניצלו הודות לתושייה מזהירה שגילה כפיר סויסה, אף הוא תושב העיר, שעבר במקרה בזירת התאונה כמה דקות אחרי שאירעה.

זירת התאונה | צילום: דוברות המשטרה

הצעיר שרכב על אופניו נפצע קשה מאוד ברגליו כתוצאה ממפגש עם משאית, סמוך לכיכר שבין הרחובות יצחק שמש ושאול המלך, ופונה לבית החולים באמצעות מסוק של מד"א.

במקום התאונה היתה התקהלות גדולה, אך בגלל אופי הפציעה של הצעיר, שרגלו נקטעה כתוצאה מהתאונה, נרתעו העוברים והשבים במקום מלהגיש לו עזרה. סויסה, אף שאין לו שום ניסיון או ידע בעזרה ראשונה, ניגש אל הפצוע, שאיבד באותם רגעים המון דם, וכרך סביב רגלו את חולצתו כמעין חוסם עורקים - וכך הציל את חייו.

"את רגע התאונה לא ראיתי. כשהגעתי ראיתי פצוע על הרצפה ואופניים זרוקים, ולא הבנתי מה קורה. חשבתי לרגע שמדובר בפיגוע. זה היה מחריד", תיאר סויסה. "אמרו שצריך לעצור את הדם, אז הורדתי את החולצה בלי לחשוב פעמיים וקשרתי לו אותה מסביב לרגל. ראיתי שם מראות שלא ראיתי בחיים. זה לא היה קל, ואני לא יודע איך עמדתי בזה. תודה לאל תפקדתי טוב. אני שמח וגאה, ובפעם הבאה אעזור שוב".

כפיר סויסה | צילום: אלבום פרטי

סויסה מוסיף ומספר כי כלל לא היה אמור להיות בזירת האירוע באותו יום: "אני לא יודע איך הגעתי לשם בכלל. הייתי בדרך לכיוון אחר. אני בנאדם מאמין, ומשהו קרה באותו יום. גם לעבודה הלכתי באותו יום קצת חגיגי, עם בגדים שאני לא נוהג ללכת איתם לעבודה. הכל מאת השם".

ביום שלישי נסע סויסה לבית החולים רמב"ם, לבקר את הבחור שאת חייו הציל. "כבר אחרי התאונה הוא שלח לי הודעה 'תודה שהצלת לי את החיים'. כשהגעתי הוא ומשפחתו נישקו וחיבקו אותי. הוא זוכר הכל".