בימים אלה החלה מועצה אזורית גלבוע במהלך היסטורי של בניית כלבייה מרשימה, סמוך לאזור התעשייה מבואות הגלבוע. מעבר לכך שהיא תהיה אחת הגדולות בארץ, היא תהווה כלבייה אזורית שתשרת לא רק את תושבי המועצה, אלא תהווה בית חם גם לבעלי חיים מהרשויות השכנות - החל מעמק הירדן, דרך בית שאן ומועצה אזורית עמק המעיינות ועד לעמק יזרעאל ומועצה אזורית מגידו.

ההדמיה של מבנה הכלבייה החדש (צילום: דוברות המוא"ז הגלבוע)

מדובר בכלבייה יוצאת דופן, בגודל של מעל 1,000 מ"ר, בהשקעה של 5 מיליון שקלים, אותם גייסה המועצה ממשרדי ממשלה רבים ובראשם משרד החקלאות. הכלבייה תכלול 54 תאים מרווחים, כאשר למרבית התאים יש חצר שמש נפרדת. מרבית דפנות הכלבייה יהיו שקופות כדי שייכנס יותר אור ותותקן מערכת חימום לימי החורף הקרים. נוסף על כך יכלול המתחם 'חתולייה', לטיפול והשגחה בחתולים.

העבודות שהחלו בימים אלו צפויות להסתיים בתחילת שנת 2020, כאשר המועצה האזורית גלבוע דאגה להסדיר את השטח הפתוח מסביב (שטח חקלאי) כשטח שבו יוכלו מתנדבי הכלבייה לטייל עם הכלבים וליהנות מאזור ירוק פתוח.

הכלבייה החדישה והמתחם המרווח של השירות הווטרינרי הם תוספת חשובה במגוון השירותים הייעודים עבור חיות המחמד, שהמועצה מפעילה בכל רחבי הגלבוע", אומר ראש המועצה עובד נור, "הצלחנו לרתום למהלך ההיסטורי את הרשויות השכנות, דבר שסייע לנו להגדיל את קיבולות הכלבייה ואופן מתן השירות הווטרינרי. לא פחות חשוב לנו הוא המשך הפעילויות המרגשות והחיבור לקהילת הגלבוע, הכוללות פעילויות שבהן נוטלים חלק עשרות מתנדבים ובני נוער חובבי חיות".

סיור ראש המועצה באתר בניית הכלבייה (צילום: דוברות המוא"ז הגלבוע)

הכלבים שיובאו לכלבייה החדשה יזכו לטיפול מקצועי, למזון ולניקיון ברמה הגבוהה ביותר, בדומה למה שהיה בכלבייה בסמוך ליישוב ניר־יפה, שצפויה להיסגר עם פתיחת הכלבייה החדשה. הטיפול המסור כולל טיפול נגד טפילי עור, קרציות ופרעושים ומעקב רפואי שוטף. ד"ר שי רודריג, הווטרינר הרשותי בגלבוע, מציין כי המתחם יכלול גם מרפאה חדשה ובה ניתן יהיה לעשות חיסונים, עיקורים, סירוסים וטיפולים כירורגיים בחיות. המרפאה הווטרינרית תשמש הן את משתכני הכלבייה והן חיות הזקוקות לרפואה דחופה מכל אזור העמקים.

יו"ר 'בית שאן אוהבת חיות' אופיר בן חמו בירך על בניית הכלבייה החדשה בגלבוע ואמר: "בניית הכלבייה היא דבר חשוב וזה היה הכרחי להחליף את הכלבייה הישנה. אך יחד עם זאת, בניית כלביות לא יפתרו את הבעיה האמתית שהיא ריבוי ונטישת מאות כלבים מדי שנה. הפתרון הוא עיקור וסירוס הכלבים. פשוט צריך לצמצם ולשלוט בריבוי הכלבים".