במשטרת ישראל התקבלה היום, חמישי, תלונה בחשד להתעללות בפעוטות - בפעוטון פרטי בעיר עפולה. כזכור מהמשטרה נמסר כי מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה מהירה שבמהלכה המטפלת בפעוטון נחקרה היום בחשד להתעללות בקטינים חסרי ישע על ידי האחראי. עוד נמסר מהמשטרה כי בסיום החקירה החשודה שוחררה בתנאים מגבילים ביניהם: הרחקה מהגן ואי יצירת קשר עם כל המעורבים.

תחנת משטרה עפולה (צילום: שרון צור)

הסיפור נחשף לאחר שאחת הילדות בגן סיפרה לאמה כי החשודה, לכאורה, צבטה בלחייה. התלונה של הילדה נבדקה במצלמות האבטחה ונמצא כי הילדה דוברת אמת.

"אתמול (רביעי) כשנכנסתי לגן הבת שלי התלוננה בפני שהמטפלת הכאיבה לה בלחי", סיפרה האם שעל פי החשד הילדה שלה עברה התעללות, "היא אמרה פעם אחר פעם את שם המטפלת והיתה עקבית בסיפור שלה. ביקשתי לראות את מצלמות האבטחה ונוכחנו לגלות שהילדה דיברה אמת. ראו שהיא צובטת אותה בלחי בזמן שהילדים מתכוננים למפגש. הילדה לא בכתה או עשתה בעיות. המטפלת פשוט צבטה אותה בלי שום סיבה. בנוסף ראינו שהיא העבירה אותה לצד השני של החדר בגסות ופראות"

לדברי האם לפני כן הילדה לא התלוננה או פחדה ללכת לפעוטון אך כן היו התנהגויות שבדיעבד היו צריכות להדליק נורות אדומות. "היא הייתה מושיבה בובות למפגש כמו בגן ומתחילה לצעוק עליהם. כל מיני סימנים קטנים שבהחלט יכלו לתת אזהרות", סיפרה האם.

למרות המקרה המצער האם אומרת כי אינה חוששת לשלוח את בתה לגן וכי הילדה חזרה לשגרה כבר למחרת המקרה שכן היא מאוד סומכת על הגן המדובר וכל עוד המטפלת החשודה בהתעללות לכאורה, אינה נמצאת היא מרגישה בטוחה.

 "האמנתי בגן הזה ומאמינה בו עדיין. נפקח מעתה 8 עיניים. את תמיד חושבת שלך זה לא יקרה, אבל הנה גם לי זה קרה. התחושות לראות את זה היו מאוד קשות, מצמררות ומזעזעות". היא אמרה והעבירה מסר ליתר ההורים: "לכל ההורים תקשיבו לילדים שלכם, תפקחו עיניים ואל תגידו לי זה לא יקרה".