ועדת השמות בעיריית עפולה תתכנס בקרוב כדי לאשר החלטה לפיה כל שמות 22 הרחובות בשכונת החדשה מורדות עפולה הצעירה ייקראו על שם גיבורי שראל.

יו"ר הוועדה, חבר המועצה צורי כהן, מסר כי הגיע הזמן שהעירייה תנציח את גיבורי ישראל באופן משמעותי ומכבד. "האנשים האלה תרמו למדינה בחייהם. מגיע להם שננציח אותם", אמר כהן והוסיף כי בכוונת הוועדה לשתף את הציבור בהליך בחירת השמות. "נפנה אל תושבי העיר כדי שיציעו שמות. זה יהיה מכובד מאוד".

שכונת מורדות עפולה הצעירה | צילום: שרון צור

כבר עכשיו אפשר לציין כי ישנם כבר כמה שמות של גיבורי ישראל שהוועדה תאשר לקרוא רחובות על שמותיהם והם: רועי קליין ־ סגן מפקד גדוד 51 בגולני שנהרג בקרב בינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה, לאחר שזינק על רימון יד כדי להציל את חייליו; מאיר הר ציון ־ מלוחמי יחידה 101 ומגיבורי פעולות התגמול בשנות ה־50 של המאה ה־20. בעל עיטור העוז, מפקדה הראשון של סיירת צנחנים וממקימי סיירת מטכ"ל; סגן אוריאל פרץ, מפקד מחלקת הסיור בגדוד 51 של חטיבת גולני, שנהרג במארב בדרום לבנון ואחיו רס"ן אלירז פרץ, שנפל בהיתקלות בחוליית מחבלים ברצועת עזה.

בתוך כך, ועדת השמות תמליץ בקרוב למועצת העיר לקרוא רחוב על שם נשיא המדינה התשיעי שמעון פרס, אשר כיהן בין היתר גם כראש הממשלה ושר הביטחון. בישיבה שהתקיימה לאחרונה עלתה לראשונה ההצעה לקרוא רחוב על שם פרס. חברי הוועדה הביעו תמיכה בהצעה מלבד חבר מועצת העיר הרב מנחם גולד, שהתנגד. "שמעון פרס הוביל את הסכם אוסלו שהביא לגל פיגועים ורצח של אלפי יהודים. לא מגיע לו שהעיר תקרא רחוב על שמו", הסביר הרב גולד את התנגדותו והוסיף: "יש מספיק אנשים מכובדים שתרמו למדינת ישראל שאפשר לקרוא רחוב על שמם".

יצוין כי ראש העיר אבי אלקבץ מעודכן בהצעה לקרוא רחוב על שם פרס ואף הביע תמיכה בכך.

יו"ר ועדת השמות וחבר המועצה כהן הוסיף כי בנוסף לשמו של פרס ייבחנו בישיבה הבאה הצעות נוספות לשמות של רחובות על שמם של נשיא המדינה יצחק נבון וראשי הממשלה יצחק שמיר ואריאל שרון.

יצוין כי עדיין לא הוחלט סופית איזה רחוב ייקרא על שמו של פרס. לדבריו של כהן ההתלבטות היא כרגע בין רחוב שנמצא בכניסה לעיר או באזור מתחם ההייטק.

בנו של פרס, חמי פרס, סירב להגיב לדבריו של חבר המועצה הרב מנחם גולד.