בטקס חלוקת המלגות השנתי המסורתי של מגדל העמק שהתקיים לאחרונה, חילקה הרשות מלגות לימודים ל־253 סטודנטים מבני העיר.

ברדה בחלוקת המלגות | צילום: עיריית מגדל העמק

את הטקס הנחו ליהי נגר, סטודנטית ללימודי אדריכלות באוניברסיטת אריאל ונתנאל אפק, בוגר תואר שני בחינוך. סיימון שוורץ, סטודנט להנדסת חשמל ופיזיקה בטכניון, נשא דברים ובירך בשם הסטודנטים. בטקס השתתפו ראש העיר אלי ברדה, סגן ראש העיר דורון אלחרר, מנכ"ל העירייה שלום זוזוט, מנהלת המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים ליאורה אדרי, רכזת השכלה גבוהה פאולה קנסטופלוסקי ביטון, צוות המרכז לפיתוח הון אנושי-צעירים והסטודנטים מקבלי המלגות.

במגדל העמק לומדים כיום 577 סטודנטים, 253 מתוכם קיבלו כאמור מלגות של הרשות. עוד כ־60 קיבלו לפני כחודש מלגות פר"ח רשותי מוגדלות בסך 10,000 שקלים לסטודנט והיתר מקבלים מלגות של שנה א' ללימודים או למגורים בפריפריה. כמו כן יש מלגות גדולות אחרות שמציע המרכז לפיתוח הון אנושי-צעירים כגון 'אימפקט', 'עתידים', 'שגרירי רוטשילד', 'נטועים', 'אית"ן' כפר הסטודנטים ועוד.

רכזת השכלה גבוהה, עו"ד פאולה קנסטופלוסקי ביטון, אמרה: "היה מרגש לפגוש את כל הסטודנטים שהם העוצמה האנושית והאיכותית של מגדל העמק, לאחל להם הצלחה ולהעניק להם מלגה. אני גאה לעבוד במרכז שרואה את הסטודנטים כמשאב וכוח אנושי חשוב ושמחה ללוות צעירים וסטודנטים תושבי העיר שלי".

ראש העיר אלי ברדה: "היה מרגש לפגוש נבחרת מעצימה של בוגרי מערכת החינוך שמייצגים את מגדל העמק בכבוד ובגאווה באקדמיה. התרגשתי לשמוע את סיימון שוורץ נציג הסטודנטים ואת המנחים ליהי נגר ונתנאל אפק שהיטיבו לתאר את מחויבות הרשות למערכת החינוך ולהשכלה הגבוהה ואת הערכת הסטודנטים ומחויבותם לשוב לעיר ולהשתקע בה. יישר כח לצוות מרכז הון אנושי צעירים על הכוונה, לווי ותמיכה בכוח האקדמי האיכותי שלנו".