בישיבת מועצת העיר מגדל העמק הוחלט שלא לעלות את הארנונה מעבר לקבוע בחוק הנקבע על ידי שרי הפנים והאוצר שעומד על 2.58% בלבד ובכך למעשה קבלו את עמדת הנהלת העיר וראש העיר אלי ברדה לא לעלות את שיעור הארנונה בשנת 2020, כפי שנהגו בשנים הקודמות.

מגדל העמק. תשלום ארנונה מהנמוכים בארץ (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

כידוע תעריף הארנונה במגדל העמק הינו מהנמוכים בארץ ועומד השנה על שיעור של 39.34 שקל למ"ר למגורים והינו אחיד בכל רחבי העיר. כמו כן חשוב להדגיש כי את רוב הארנונה, כ-70%, גובה הרשות ממפעלי התעשייה לעומת 30% בלבד מתושבים על מגורים להם מעניקה העירייה מידי שנה כ-12 מיליון שקלים הנחות ארנונה לזכאים לכך על פי חוק.

בישיבת המועצה הבהיר ראש העיר אלי ברדה כי מאחר שהרשות סיימה שנתיים רצופות באיזון תקציבי, כולל בשנת בחירות לראשונה בתולדותיה של העיר, כי הרשות אינה מעלה את הארנונה לשנת 2020 מעבר למה שהממשלה מחייבת את כלל הרשויות, בדיוק כפי שנהגנו בשנים האחרונות.

 עו"ד לימור מגן היועצת המשפטית לעירייה דחתה את הצעת האופוזיציה לדחות את הישיבה לאחר ה-1 ביולי ובכך למנוע את העלאת הארנונה והבהירה כי גם אם מועצת העיר לא תדון ולא תצביע כלל בנושא הארנונה - תעריף הארנונה יעלה אוטומטית בהתאם לקביעת הממשלה. גזבר העירייה מנחם עוז הבהיר כי עלייה של 2.58% הינה תוספת של כ-100 שקל לשנה לדירה של 100 מ"ר. כלומר, 8 שקלים לחודש או 16 שקלים לתשלום דו חודשי.

ראש העיר אלי ברדה: "ההחלטה הזו מצטרפת למאמצים שהרשות עושה כדי הקל על התושבים לנוכח יוקר המחייה".