אבל כבד ירד על עולם הספורט באזור: שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט לשעבר במועצה האזורית הגלבוע וסיף ענק שייצג את ישראל באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984, הלך לעולמו.

שלומי אייל ז"ל (צילום: שרון צור)

אייל, בן נצרת עילית ובשנים האחרונות תושב מושב רמת צבי, היה כאמור סיף מחונן. איש ספורט בכל רמ"ח אבריו. אישיות כובשת שגידל עשרות סייפים מוכשרים במהלך שנים רבות. בתפקידו כמנהל מחלק הספורט בגלבוע יזם והקים את פסטיבל כדורים פורחים, שהפך להצלחה מסחררת בארץ ובעולם.

חברו הקרוב של אייל ז"ל מאמן הכדורסל העפולאי אבי חכם סיפר עליו: "שלומי היה ספורטאי אולימפי. הוא הביא את הסיף לעמק יזרעאל. היה איש ארגון למופת. ביצועיסט מדהים. הוא מינף את צעדת הגלבוע לגבהים עצומים. אבידה קשה לספורט בעמק ובארץ בכלל. הוא היה מאמן נבחרת ישראל בסיף. אישיות ענקית". 

אייל ז"ל. אישיות אדירה (צילום: מוא"ז הגלבוע)

אייל ז"ל. עשה דברים גדולים בספורט (צילום: מוא"ז הגלבוע)

מהמועצה האזורית הגלבוע נמסר:  "קיבלנו בכאב גדול וצער עמוק את ההודעה הקשה על מותו בטרם עת של שלומי אייל. אנו המומים כואבים ותומכים במשפחה, ושולחים את תנחומינו למשפחת אייל, לבית רמת-צבי, לעובדים ולחברים הקרובים הכאובים".

הלוויתו של שלומי אייל ז"ל, תתקיים היום (ב') בשעה 17.00. שער ג', בבית העלמין שבנצרת עילית. יושבים שבעה בבית דליה אייל במושב אלון הגליל.