בשישי האחרון, סמוך למושב בלפוריה, עצר נהג את רכבו בשולי הדרך כדי לתפוס תנומה קלה. כשהתעורר, כך נמסר מהמשטרה, הבין כי בזמן שנרדם מישהו נכנס לו לרכב וגנב את הטלפון הנייד שלו.

השוטרים הפתיעו את החשודים ( אילוסטרציה: shutterstock)

הנהג חייג מטלפון נייד אחר למספר הנייד שלו ובצד השני של הקו ענה לו שוטר, שבאותה העת היה עסוק במעצר של שני חשודים בגניבת הנייד שלו.

מסתבר, שבליל שישי האחרון כך נמסר מהמשטרה, בפעילות יזומה של שוטרי משטרת ישראל להגברת הביטחון ושמירה על רכוש הציבור התקבלה קריאה במוקד 100 של משטרת ישראל על חשודים המנסים לפרוץ לרכב ברחוב אסתר המלכה בשכונת רובע יזרעאל בעפולה.

מהמשטרה נמסר כי שוטרים הגיעו למקום אספו ממצאים והחלו בסריקות לאיתור החשודים במקביל לפעולות חקירה. סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר הפתיעו השוטרים את החשודים ברכבם, קרוב לביתו של אחד מהם. החשודים נבהלו ומיד זרקו לרצפת המכונית שני טלפונים ניידים שהחזיקו ברשותם.

בעוד השוטרים עסוקים במעצר של החשודים נכנסה כאמור שיחת הטלפון של הנהג שנרדם ליד בלפוריה. בעל הטלפון שמח והודה לשוטרים כי הצליחו לתפוס את הפורצים ולהחזיר לו את הטלפון שנגנב.

בהמשך, כך נמסר מהמשטרה, חוקרי משטרת ישראל הצליחו באמצעות פעולות חקירה לאתר את הבעלים של הטלפון הנייד השני שנתפס. בעל הטלפון הנייד סיפר כי שכח את הטלפון הנייד ברכב ומאחר והוא שומר שבת חיכה עד מוצאי שבת ואז הצטער לגלות כי פרצו לו לרכב במהלך השבת וגנבו לו את הטלפון הנייד. גם הוא שמח והודה לשוטרים על פעילותם המהירה והמקצועית.

שני החשודים הובאו במוצאי שבת לבית משפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם ומעצרם הוארך עד להיום.