העיר נצרת עילית תיקרא מעתה 'נוף הגליל', כך על פי החלטת תושבי העיר שהצביעו בעד שינוי שם העיר. למעשה, המהלך שיזם ראש העיר רונן פלוט לאחר הבחירות הצליח וזכה לתמיכת התושבים.

מאז נודע כי שמה של העיר ישונה ל'נוף הגליל' ישנה פעילות רבה ברשתות החברתיות בקרב תושבי העיר ותושבי העיר לשעבר. רבים מברכים על השינוי ומייחלים שהשם החדש אכן ימתג את העיר.

ראש העיר עפולה אבי אלקבץ (צילום: שרון צור)

לבקשת אתר 'מיינט העמק' ראשי הרשויות באזור הגיבו לשינוי השם. ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה אמר: "אני מברך את ראש העיר רונן פלוט ותושבי נצרת עילית על השם החדש. נשמח להביט מנוף העמק שבמגדל העמק אל העיר נוף הגליל. מאחל לנוף הגליל הצלחה, שגשוג, פריחה ושכל הכוונות הטובות והחזון שמאחורי שינוי השם יתגשמו לטובה ולברכה".

ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה (צילום: שרון צור)

ראש מועצה אזורית מגידו איציק חולבסקי  (צילום: שרון צור)

ראש העיר עפולה אבי אלקבץ בירך את נצרת עילית על השינוי השם ואמר לאתר 'מיינט העמק': "אני מברך בשם תושבי עפולה את שכנתנו החדשה-ישנה ואת ראש העיר רונן פלוט על המהלך האמיץ ובטוח שנוף הגליל תמשיך בתנופה אותה התחיל ראש העיר פלוט".

ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי גם כן ברך על המהלך והתלהב מהשם החדש. "זה מהלך שיכול לרענן ולמתג מחדש את העיר. כמו שקרה לעמק המעיינות", אמר חולבסקי, "עכשיו יפסיקו להתבלבל עם העיר השכנה נצרת. נצרת עילית משקיפה על העמקים ועל התבור והשם החדש נוף הגליל בהחלט תואם את מיקומה הגיאוגרפי. אהבתי את השם".

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר (צילום: שרון צור)

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר: "מיתוג עושה טוב. כמו שקרה למועצה האזורית עמק בית שאן ששינתה את שמה לעמק המעיינות.  מצד שני אם הייתי ראש העיר נצרת עילית הייתי עושה הכל להפוך את נצרת עילית היהודית ונצרת הערבית  למקום בינלאומי אחד שמושך תיירות מכל העולם. כי נצרת זה מותג בינלאומי. אני מכבד את רצון התושבים ויכול להיות שהמיתוג של שינוי שם העיר יעשה טוב לעיר ולגליל בכלל". 

גם שר הפנים אריה מכלוף דרעי הגיב להחלטת התושבים וכתב בחשבון הטויטר שלו: "נצרת עילית תיקרא מעתה נוף הגליל. ראש העיר רונן פלוט איפשר לתושבי העיר להחליט ומעתה ייקרא שמה נוף הגליל. אין לי ספק שהעיר היפה תמשיך לשגשג, להתפתח ולהצליח".