בית הספר אלון יזרעאל בעפולה נבחר להיות אחד מתוך 12 בתי ספר בלבד בכל הארץ שבו תפעל תוכנית 'מהפך' של משרד החינוך בשנת הלימודים הבאה. זאת הודות להמלצה של מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון והמפקח המחוזי אמיר מיכאל, שמצאו כי בית הספר הציג שינוי פדגוגי ואקלימי ניכר.

בית ספר אלון יזרעאל | צילום: עיריית עפולה

התוכנית הייחודית כוללת ליווי של מאמן פדגוגי מומחה למורים, שני מורים בכיתה בשכבות הנמוכות, מערך למידה אישי לתלמידים, למידה בקבוצות קטנות, שילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים והגברת לימודי אמנות וחינוך גופני.

תהליך הקבלה לתוכנית כלל ריאיון קבלה למנהלת מיכל ברובן וכן ביקור של ועדת קבלה בבית הספר, ראיון עם הצוות החינוכי והורים ובדיקה מקיפה של עמידה בקריטריונים הנדרשים.

תוכנית 'מהפך' מביאה בשורה לבתי ספר בפריפריה ונועדה להעלות את רמת ההוגנות במערכת החינוך תוך התערבות מקיפה ומעמיקה. המטרה היא להוביל לשינוי משמעותי באמצעות תוכנית לאומית המייצרת פתרונות ייחודיים לצרכים של בית הספר. התוכנית תפעל בשבע זירות שונות ומגוונות ולצד משאבים היא מציגה דרישה לרף גבוה של עשייה ואיכות הוראה.

מיכל ברובן, מנהלת בית הספר, אמרה לאחר הבחירה: "אני מודה לוועדה שמצאה את בית הספר מתאים לתוכנית. התוכנית תצא לדרך משנת הלימודים תש"פ במסגרתה ננצל בצורה מושכלת את המשאבים ויחד עם המורים, ההורים והתלמידים נוביל ל'מהפך'".

חשוב להדגיש כי ברשות ממשיכים לקדם את בנייתו של בית הספר החדש שבימים אלה נמצא בהליכי רישוי אחרונים.