אווירת חג היום בנצרת עילית לרגל משאל התושבים בעד או נגד שינוי שם העיר - נצרת עילית או נוף הגליל?

נוריאל כהן מצביע (צילום: דוברות עיריית נצרת עילית)

הקלפיות נפתחו בשעה 10:00 ומהעירייה נמסר כי ישנה היענות יפה של תושבים, שבאים ומצביעים במשאל המיוחד. "זה יום שעוד הרבה שנים יזכרו אותו", נמסר מהעירייה, "זהו יום היסטורי. ראשי הערים הקודמים ניסו לשנות בעבר את שם העיר ולא הצליחו".

בימים האחרונים, בעיקר ברשתות החברתיות, התנהל ויכוח נוקב בין המתנגדים לתומכים בשינוי שם העיר. יצוין כי וועדת השמות במשרד ראש הממשלה ווועדת השמות במשרד הפנים כבר אישרו לעירייה להחליף את השם ל'נוף הגליל', אך ראש העיר רונן פלוט רצה לשתף את התושבים בהליך ולכן נערך משאל.

אריה ציליק מצביע (צילום: דוברות עיריית נצרת עילית)

"הצבעתי בעד שינוי השם", מסר תושב העיר אריה ציליק, "יש אווירה מיוחדת בעיר. עוד הספקתי לשכנע חברים להצביע בעד למרות שלא אהבו את השם החדש. כולנו אוהבים את העיר ורוצים לטובת עתיד הדור הצעיר. יש לנו סיבה טובה להאמין שראש העיר שהתחיל בעבודה הקשה של התחדשות העיר לפני שלוש שנים ימשיך בדרכו בכל הכוח. אני אוהב טבע ונופים לכן היה לי קל להתחבר יחסית לשם החדש, למרות שבעבר נמנעתי מלהכריע כי אני אוהב את נצרת עילית. אנחנו מתקנים עוול היסטורי. מעולם לא ניתן שם ראוי לעיר". 

עוד הוסיף ציליק בהקשר של השם החדש: "נוף הגליל זה שם מחייב. חשוב לשמור על הטבע, איכות הסביבה, גינון וניקיון בעיקר בשכונות הוותיקות".

יצוין כי המשאל נערך ביום הולדתו של ראש העיר המיתולוגי של נצרת עילית מנחם אריאב ז"ל, שהלך לעולמו לפני כשנתיים.