צילום: חגי אהרון מנכ"לית עיריית נצרת עילית, ניבה פורן, הודיעה השבוע לראש העירייה, שמעון גפסו, על רצונה לסיים את עבודתה בעירייה. פורן סיפרה כי הודעה זו נמסרה עוד לפני שנתיים לראש העירייה הקודם, מנחם אריאב, אך היא עוכבה בעקבות פניותיו.

"זהו צעד שאני מעכבת זמן רב", אמרה פורן, "התחייבתי לבני משפחתי כי אפרוש מיד בתום הבחירות, בכל מצב וללא קשר לתוצאותיהן". פורן ציינה בהודעתה לגפסו כי נהנתה לעבוד בעירייה ולקחת חלק בתהליך קבלת ההחלטות. "הייתי מחוברת מאוד ואהבתי לעבוד ולהיות שותפה לפעילות. אבל לאחר הרבה מאוד שנים, ובעקבות אירועים בריאותיים הגיע הזמן להקדיש גם לבני המשפחה ולעשייה מסוג אחר", אמרה.

גפסו ציין כי המנכ"לית עזרה לו מאוד בכניסתו לתפקיד, והוא מעריך ומכבד את עבודתה המקצועית לאורך השנים. "אני מכבד את בקשתה של המנכ"לית ואת נסיבותיה", אמר גפסו, "אני מודה לה על העבודה האיכותית ועל הליווי ומאחל לה כל טוב".

פורן החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1982. היא כיהנה במגוון תפקידים בכירים והאחרון בהם היה מנכ"לית העירייה. פרישתה תתקיים בעוד מספר חודשים, וראש העירייה אמר כי גם בתקופה הקרובה תמשיך פורן בתפקידה כמנכ"לית ותהיה לה את מלוא הסמכויות הנגזרות מהתפקיד.

עוד הבטיח גפסו כי "במהלך תקופה זו אפעל בסיוע המנכ"לית לקבוע ולמנות מחליף מתאים, כדי שתתאפשר תקופת חפיפה. אני מאפשר לעצמי להשתמש בניסיונה ובמקצועיותה של פורן גם בעתיד". בתגובה איחלה פורן לראש העירייה החדש הצלחה בתפקידו. "מצלחתכם היא הצלחת היישוב", סיכמה.