צילום: שרון צור מפלגת 'ישראל ביתנו' ארגנה אתמול (שבת) הפגנת תמיכה בפעולת צה"ל ברצועת עזה ובתושבי יישובי הדרום, ברחבת קניון 'לב העיר' בנצרת עילית.

להפגנת התמיכה וההזדהות הגיעו כ-200 אזרחי העיר רגע לפני שצה"ל הכריז על כניסה קרקעית לשטח רצועת עזה. בהפגנה נשאה דברים ח"כ ליה שמטוב שהיא גם תושבת העיר, ראש עירייה נצרת עילית, שמעון גפסו, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, אלכס גדלקין.

ח"כ שמטוב אמרה במהלך ההפגנה כי לא ייתכן ששמונה שנים שארגון החמאס יורה טילים לעבר שטחי ישראל, וכי הגיע הזמן שצה"ל יגיב בכל הכוח ויסיים את מה שהתחיל. "על כל טיל או קסאם שישוגר לעבר יישובינו, נגיב ב-100 טילים משלנו", אמרה.

גדלקין כיוון את דבריו לערביי ישראל העורכים הפגנות נגד פעילות צה"ל בעזה, והזכיר להם שהם קודם כל אזרחי מדינת ישראל. "אם אין נאמנות, אין אזרחות" אמר.


תושבי העיר בהפגנת התמיכה ביישובי הדרום ובפעילות צה"ל. צילום: שרון צור

בדבריו נשמע גפסו מתון יותר משני הדוברים הראשונים, והזכיר שישנם ערבים רבים מאזרחי ישראל שעוזרים ותורמים לחיילי צה"ל ואין צורך לעשות הכללה. כמוכן, הסתייג ראש העירייה מדבריה של שמטוב.

לאחר ההפגנה, שאובטחה בידי כוחות גדולים של משטרה, עמדו מפגינים רבים, תומכי ישראל ביתנו ואנשי חב"ד בעיר, בצומת הקניון והניפו דגלי ישראל ושלטי תמיכה בצה"ל.

מוקדם יותר, נמצאו כתובות נאצה נגד ערבים שרוססו על קיר ליד כיכר מרכזית בצפון העיר. מפקד תחנת משטרת נצרת עילית, רפ"ק לוטפי פאלח, מסר כי המשטרה החליטה לפתוח בחקירה ולאתר את האלמונים האחראים על ריסוס כתובת זו.

בתוך כך, ביקש גפסו מחברי המועצה העירונית לקיים את ישיבת המועצה הבאה בשדרות או באחד מיישובי הדרום מוכי הקסאמים, במטרה להביע הזדהות עם תושבי ערים אלו. יש לציין, כי צעד זה מתווסף להחלטת ראש העירייה לארח את תושבי הדרום בנצרת עילית.

"נארגן אוטובוס לכל חברי המועצה ולמשתתפים נוספים, ניסע לדרום, נקיים שם את הישיבה ונראה לתושבי הדרום שאנחנו חושבים עליהם ומזדהים איתם", אמר ראש העירייה.