צילום: שרון צור מזה תקופה מנהלים ההורים בבית הספר רמות בגבעת המורה מאבק נגד סגירתו של בית הספר. העירייה החליטה לסגור את המוסד החינוכי בשל מיעוט תלמידים ולהעביר את התלמידים לבית הספר בן צבי, אולם ההורים התנגדו.

בפגישה שקיים השבוע יו"ר ועד ההורים, פרוספר קנדרו, עם נציגי החינוך בעירייה בראשם מנהל האגף ג'קי וענונו, נאמר לו כי העירייה לא תסגור את בית הספר. כעת מנהלים ההורים מאבק נוסף נגד ביטול האבטחה בשער המשני של בית הספר.

בית הספר היסודי 'רמות', הנמצא בגבעת המורה, הוקם בראשית שנות השישים. צוות מורים מקצועי מבית הספר 'אלון יזרעאל' בעפולה, הקים את תשתיות החינוך בבית הספר. ברמות לומדים כ-100 תלמידים והוא נותן מענה לפלח האוכלוסייה המתגוררת בסמוך.

לאחרונה הוחלט, כאמור, בעירייה לסגור את בית הספר. ההחלטה תגרום להורים להסיע את ילדיהם לבית הספר בן צבי או לשלם עבור נסיעות באוטובוסים. אך בשיחה שקיים יו"ר ועד ההורים העירוני, פרוספר קנדרו, עם מנהל אגף החינוך, ג'קי ואנונו, עלה כי כרגע אין בכוונת העירייה לסגור את שערי בית הספר.

בעיה נוספת שעלתה על הפרק הינה סוגיית האבטחה בשער המשני. בבית הספר קיימות שתי כניסות המובילות לשטחו. בתחילה השער השני לא היה פעיל ובדרישת ההורים הוצב שם גם שומר. ההורים טענו אז כי חייב להפעיל את הכניסה השנייה, לטובת התלמידים המגיעים מחלקו הצפוני של בית הספר.

לטענת הוועד, אותם תלמידים נדרשים לחצות כבישים וללכת עשרות מטרים ברגל עד לכניסה הראשית. אלא שלאחרונה, ביקשה העירייה להסיר את המאבטח השני ולסגור את השער המשני. ההורים התנגדו ונאמר להם כי אם הם מעוניינים בשומר נוסף עליהם לשלם 20 שקל בחודש.

ההורים התנגדו נחרצות לתשלום ופנו לקנדרו. "התרענו בפני ראש העירייה שלא יסיר את האבטחה מבית הספר", אמר השבוע קנדרו, "במידה שעיריית עפולה אכן תסיר את האבטחה, נשבית את הלימודים", אמר קנדרו.

יצוין כי בית הספר רמות זכה השנה בפרס 'פתח הל"ב' מטעם משרד החינוך, עבור פרויקט חינוכי ייחודי שהקים צוות המורים בבית הספר.

עיריית עפולה סירבה להתייחס לנושא.