צילום: אביהו שפירא עצרת המונים תתקיים היום (ב') בשעה 15:30 ברחבת קבר החוני מעגל בחצור הגלילית. מטרת העצרת 'אחדות יצוקה' הינה תפילה לגשמי ברכה עקב מצב המים הקשה בישראל, ותפילה להצלחת צה"ל בפעולה הצבאית שמתקיימת ברצועת עזה.

ארגון 'תלמי גאולת עם ישראל' ממושב תלמים שבדרום בשיתוף עם עדי אלדר, יו"ר מרכז השלטון המקומי, יקיימו את עצרת התפילה ההמונית. בעצרת ישתתפו אנשי עסקים בכירים, ראשי רשויות בצפון, רבנים ואישי ציבור.

הרב בן ארצי הצליח לקנות לעצמו תומכים גם בקרב הקהילה העסקית. לכנס בחצור אמורים להגיע רעיה שטראוס, יורם גלובוס, רואה החשבון ועו"ד שלמה נס, לאה נס, פרופ' יעקב נאמן, ג. יפית ועוד.

קבוצת אנשי העסקים תגיע בשני מסוקים שינחתו באצטדיון העירוני בחצור הגלילית. אליהם יצטרפו ראשי רשויות בצפון ובראשם מר אדלר. לפחות 40 אוטובוסים יגיעו מרחבי הארץ, בנוסף לקהל גדול מאזור הצפון. המארגנים נערכים להשתתפות של אלפי אנשים מן הצפון ומרחבי הארץ, מבוגרים ונוער.

ההמונים יגיעו לקברו של חוני המעגל שהוא ידוע כמקום עליה לרגל, ואחד מקברי הצדיקים החשובים בגליל. על פי המסורת, עליה לרגל לקברו ותפילה היא סגולה לשנה ברוכת גשמים.

כאמור, האחראים על קיום העצרת אלו הם אנשי ארגון תלמי גאולת ישראל, שהוקם על ידי הרב ניר בן ארצי. יש לציין כי הרב הינו רב שנוי במחלוקת, שיש שטענו כלפיו כי הוא מעודד משיחיות בקרב אנשי הציונות הדתית.

יחד עם זאת, הצליח הרב לבנות ארגון מרשים בגודלו ויש לו חסידים רבים. המשרד הראשי של ארגון תלמי גאולת עם ישראל נמצא במושב תלמים, סמוך לשדרות. הארגון מצהיר על עצמו כי הוא עוסק בפעילות לחיזוק האחדות בעם ישראל, העמקה וחיזוק הקשר למסורת היהודית ומורשתה, והרחבת פעילות החסד והעזרה ההדדית בכל הארץ. בין היתר, מפעילה העמותה ארגון חסד גדול - 'אמץ משפחה', לחלוקת מזון למשפחות נזקקות, מוסדות חינוך, מכינה קדם צבאית ועוד.