צילום: רויטרס שופטת בית המשפט השלום בנצרת עילית הורתה לשחרר אדם שנשלח למעצר בכלא צלמון בגין תקיפה, לאחר שהסוהרים לא נתנו לו תחליף סם בשם אדולן, אותו הוא נוהג לקבל מאז החל להיגמל מסמים.

האיש בן ה-45 נעצר בשבוע שעבר בידי משטרת נצרת עילית, בחשד כי נהג להגיע לבית הקפה ארומה במתחם דודג' סנטר בעיר, ולדרוש שירות בחינם. כאשר אינו קיבל את מבוקשו נהג לאיים ולגרום מהומה בכדי לפגוע במקום.

בשבוע שעבר הגיע האיש פעם נוספת למקום ובידו מקל. כאשר דרש קפה ולא קיבל איים על העובדת ותקף אותה. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את החשוד ושלחו אותו למעצר בכלא צלמון, כאמור.

יומיים לאחר מכן הובא החשוד להארכת מעצר בבית המשפט השלום בנצרת עילית. בדיון טענה סנגוריתו, עו"ד מראם יונס מהסנגוריה הציבורית, כי מרשה כבר שנה וחצי ללא עבר פלילי ויצא ממעגל הסמים וכי כיום הוא מטופל בתחליף סם. לדבריה, כל הגורמים בבית הסוהר התעלמו בעת מעצרו מהעובדה שהוא מטופל בתחליף סם.

בנוסף, טענה הסנגורית כי הבחינה בחבלות על גופו של העציר, והחשוד טען כי הותקף בידיי הסוהרים בכלא צלמון.

שופטת, כרמלה רוטלפד האפט הורתה כי החשוד יילקח מיד לבדיקת רופא שירות בתי הסוהר "עד אשר יתברר האם יש ממש בטענה, כי החשוד מטופל בתחליף סם. ואם כך הדבר אורה באופן מיידי על אספקת הטיפול הדרוש", קבעה השופטת.

כמו כן, הוסיפה השופטת כי היא מבקשת שהחשוד יצולם באופן מיידי לתיעוד חבלות, שניתן לראות על פרקי ידיו. בנוסף, הורתה השופטת שהצילומים והפרוטוקול יועברו למחלקה לחקירות שוטרים וליחידה לחקירת סוהרים, ושיחררה את החשוד ממעצר.