צילום: יורם כהן נער בן 16 השליך אתמול (א') בשעות הצהריים אבן לעבר אוטובוס נוסעים של חברת קונקס בטבריה. האבן פגעה בשמשה הקדמית של האוטובוס, אך לא הנוסעים והנהג לא נפגעו בעת האירוע.

נהג קו 91 בטבריה חשב שהוא יוצא לעוד נסיעה שגרתית, אולם שעמום של תלמיד כיתה י' בבית הספר 'מח"ט' בעיר הוביל אותו לעמוד על גבעה סמוכה לתחנת הנוסעים, לארוב לאוטובוס שהגיע לאסוף נוסעים מהתחנה ולהשליך אבן גדולה לעבר האוטובוס.

האירוע גרם לבהלה בקרב הנוסעים ונהג האוטובוס, כתוצאה מהרעש האדיר של השמשה שניזוקה. "זהו מעשה שנעשה במזיד וללא כל סיבה מוצדקת", אמר אחד התלמידים שנסע באוטובוס והיה עד לאירוע. כאמור, אף אחד מנוסעי האוטובוס לא נפגע.

שומר מאחד מבתי הספר הסמוכים היה עד למעשה וניסה לעצור את הצעיר. כאשר הצליח, דרש ממנו שיפסיק את מעשה הקונדס, אולם הצעיר הצליח לחמוק ממנו. בהמשך ניסה השומר לאתר שוב את החשוד בזריקת האבן, אך ללא הועיל.

נהג האוטובוס התעשת מהר מהאירוע והחליט להמשיך בנסיעתו כרגיל, תוך שהוא מנסה להרגיע את הרוחות בקרב נוסעיו. בסיום המשמרת שלו, ניגש הנהג לתחנת משטרת טבריה והגיש תלונה נגד הצעיר, שאת פרצופו זיהה בעת האירוע. יש לציין כי הנזק שנגרם הינו בעלות של 5,000 שקל.

סגן מפקד תחנת משטרת טבריה, רב פקד ג'ק דן, מסר כי "פרטי החשוד מוכרים למשטרה, נעשים מאמצים לאתר אותו ולהביאו לחקירה בתחנת המשטרה".

חברת קונקס אמרה בתגובה כי "החברה, המשקיעה מאמצים רבים בשירות למען תושבי העיר, משוכנעת כי המשטרה תרד לעמוק העניין ותנקוט בהליכים הראויים במקרים אלו. כמו כן, החברה מתנגדת בתוקף למעשים כגון אלו, מגנה אותם בכל תוקף ותנקוט בהליכים דומים בכל מקרה תוך כדי שיתוף פעולה מלא עם הגורמים האחראים".

מעיריית טבריה נמסר כי "עיריית טבריה אינה מגלה סובלנות לכל מעשי אלימות ורואה בחומרה רבה את האירוע. העניין מטופל במסגרת בית הספר ויובהר כי מדובר באירוע חריג שאינו מעיד על אופי בית הספר ותלמידיו".

דובר מחוז הצפון של משרד הצפון, דוד גורלי, מסר בתגובה כי "מדובר באירוע חמור. עם קבלת ממצאי המשטרה, המשרד יפעל בהתאם".