צילום: אבנר לוטן תושבי צפת מבוהלים התקשרו אתמול (א') בערב לעירייה, במטרה לדווח על אזעקות שנשמעו סמוך לבתיהם. העירייה ערכה בדיקות מול פיקוד העורף, אך לא נודע מהו מקור הרעש.

המלחמה ברצועת עזה מעוררת פחד לא רק בקרב תושבי יישובי הדרום, אלא גם בקרב תושבי צפת והסביבה. כאמור, אתמול בשעות הערב נשמעה אזעקה בקרב מספר שכונות בעיר. במקביל, קיבלו התושבים הודעה למכשירם הסלולרי בה נכתב "בשעה 9:00 תהיה אזעקת שווא, לא להיבהל, להעביר לעשרה צפוניים".

מידע זה עורר בהלה בקרב התושבים ששמעו את האזעקה וקיבלו את ההודעה, וחלקם יצרו קשר עם העירייה במטרה לדעת האם הוכרז מצב חירום בעיר, או שמא ישנה התפתחות ביטחונית מדאיגה בעיר.

בעיריית צפת לא נותרו אדישים וערכו בדיקה בנושא מול פיקוד העורף, אולם הבדיקה לא העלתה דבר. יחד עם זאת נראה כי ההודעה שחלק מהתושבים קיבלו נשלחה ממקור לא מזוהה. אחד התושבים העלה סברה כי אולי ידו של ארגון החיזבאללה בדבר, שרצה לעורר פאניקה בקרב תושבי הצפון על רקע החששות מפתיחת חזית שנייה בצפון.

ממלא מקום דובר העירייה, שלמה חדד, אמר "גם אני קיבלתי את ההודעה לטלפון הנייד שלי, אבל עד כה, מכל הבדיקות שעשינו, לא הצלחנו לעלות על מי שיזם אותה.

"מעבר לכך, היו תושבים בשכונת כנען שאמרו שהם שמעו אזעקות. בדקנו את הנושא, ולא היו שום אזעקות של מערכת הכריזה בצפת. ייתכן שהיו תרגולות בתוך הבסיסים הסמוכים לעיר, והושמעו שם אזעקות לצרכים הפנימיים שלהם, אבל זה לא קשור אלינו".