באדיבות שירותי כבאות שריפה פרצה במועדון הקשישים 'יעקב' בטבריה פרצה דליקה אתמול (ב') מכשל חשמלי שהיה במקום. למזלם של הקשישים, הנוהגים להגיע למקום מדי יום, הם נסעו בשעות הבוקר לנופש בים המלח.

הדליקה פרצה במועדון בשעה 13:30 והחלה באזור הלובי של המועדון ואיימה להתפשט לאגפים הסמוכים. אולם תושייתו של עובר אורח מנעה את התפשטות השריפה לאחר שהזעיק את שירותי הכבאות בעיר.

תוך זמן קצר הגיעו צוות הכבאים למקום והחל בפעולות למניעת התפשטות הדליקה. "האירוע נמשך כ-30 דקות. למקום הגיעו שלוש ניידות כיבוי אש ושישה כבאים שהשתלטו על המבנה", מסר דובר כיבוי האש בטבריה, דני אליהו.

כתוצאה מהשריפה נגרמו נזקים למקום כאשר קיר הגבס נשרף כליל ותקרת המבנה ניזוקה כתוצאה מהתפוצצות אקווריום הדגים שהיה במרכז הלובי.

אך למעט הנזק ברכוש לא נפצע אף אדם, משום שצוות הנהלת המועדון והקשישים לא היו במקום, אלא נסעו לנופש בים המלח כמה שעות קודם לפריצת הדליקה.

"יש אלוהים והוא שומר עלינו", אמרה מנהלת המועדון, ג'ן זאבי. "החופשה הצילה אותנו מאסון. בדיוק כשהגענו למלון בים המלח קבלתי טלפון שפרצה שריפה במקום. לא רציתי להרוס לחבר'ה את החופשה, לכן מזערתי את הנזקים של השריפה".

כמה שעות לאחר שקיבלה את הידיעה על השריפה, חזרה זאבי לטבריה כדי לבדוק את חומרת הנזקים במועדון. "אני מקווה שנוכל לשפץ את הנזקים בימים הקרובים בזמן שהקשישים בנופש, כדי שיוכלו לחזור לפעילות בימים הקרובים", אמרה מנהלת המועדון.