צילום:שרון צור שבועיים לפני הקרב על ראשות המועצה האזורית גלבוע, קיימו ביום שני המועמדים, מוטי כהן ואיציק צפדיה, מסיבת עיתונאים במושב מיטב ובה הודיע צפדיה כי הוא מסיר את מועמדותו המתמודדות לראשות ומתאחד עם כהן.

הבחירות לראשות המועצה יתקיימו ב-20 בינואר 2009 ועד כה ישנם שלושה מועמדים מובילים: ראש המועצה המכהן, דני עטר, תייסיר קאסם מכפר מוקייבלה, ומוטי כהן שחבר כעת לצפדיה.

כחלק מהסכם האיחוד בין השניים, הרי שמידה שכהן יזכה בבחירות לראשות המועצה, ישמש צפדיה כאיש המרכזי בכל הפעילות הכלכלית של המועצה, ויהיה איש המקצוע הבכיר לפיתוח האזור ולפרויקטים כלכליים.

לדברי צפדיה (50), גרוש ואב לשישה ילדים ומהנדס תוכנה במקצועו, הוא החליט להסיר את מועמדותו ולחבור לכהן משום שהוא מאמין כי כהן יביא את השינוי המיוחל לגלבוע. "החלטתי להצטרף למוטי כדי לרכז כוחות ומאמץ לצורך שינוי בגלבוע. הפועל היוצא הוא המאמץ המשותף להחלפת דני עטר ועצירת שלטון הפחד שהשליט ב-15 שנים האחרונות".

עוד הוסיף צפדיה, תושב קיבוץ עין חרוד איחוד, כי "השתכנעתי כי למוטי כהן יש את היכולות להביא את השינוי המיוחל בגלבוע: שקיפות ציבורית ומנהל תקין, חזון מחדש לפיתוח האזור וגיבוש צוות והנהגה מקצועית שיוביל את הגלבוע לצמיחה בכל הרבדים, בכלכלה, בחינוך, במצב החברתי ובתעסוקה".

בסיום דבריו של צפדיה בירך כהן את שותפו החדש להתמודדות וקרא גם למועמד מהמגזר הערבי, תייסיר קאסם, להתייצב לצידם וביחד להוביל את המהפכה בגלבוע, לדבריו. "אני גאה באיציק צפדיה על התעלותו, מעבר לשיקולים הפוליטיים, והצטרפותו למאמץ שיביא להחלפתו של דני עטר בבחירות הקרובות.

"איציק הוא נציג אותנטי של המגזר הקיבוצי וההתיישבות הוותיקה בגלבוע. איציק הוא אדם מוערך ורב ניסיון בניהול פרויקטים כלכליים רבי משמעות. אני משוכנע כי תושבי הגלבוע ירוויחו מניסיונו ומהאיחוד אותו עשינו".