צילום: רעיה קיטן ראש עיריית צפת, אילן שוחט הורה על הקמת ועדה עירונית חדשה לעיריית הסביבה, שתטפל בנושאים הנוגעים לסביבה הירוקה. אתמול (ג') קיים שוחט ישיבה ראשונה בנושא עם העמותות הפועלות בעיר 'הלבב' ו'צפת פנינת הגליל'.

הישיבה שקיים שוחט עם נציגי עמותות איכות הסביבה הפועלות בעיר, סוכם בין הצדדים כי תוקם ועדה עירונית לטיפול בנושא. נציגי הוועדה החדשה יכללו חברים ממועצת העיר, נציגים מרשות ממשלתית לאיכות הסביבה ומשני נציגי ציבור של הארגונים הירוקים בצפת.

בישיבה שהתקיימה אתמול כאמור, נדונו גם נושאים נוספים ובהם טיפוח העיר, טיפול במפגעים והצלת בריכת השחייה העירונית בעמק התכלת. שוחט התייחס לכל הנושאים, ופירט את תכניותיו להקים מערכת ניהול חדשה בעיר שתבסס על חלוקת העיר לרובעים.

הטיפול בנושאים הסביבתיים יהיה מוטל על מנהלי הרובעים, דבר שיאפשר טיפול ותיקון מפגעים באופן מהיר ויעיל. כמו כן, נקבעה ישיבת נוספת ישיבה לזירוז הקמת הוועדה בהקדם האפשרי.

יו"ר עמותת צפת פנינת הגליל, מימי סמוכה, הביעה את תקוותה כי הוועדה העירונית החדשה תחולל בעיר שינוי של ממש. "שנים רבות לא נשמע בעירייה קול ציבורי אמיתי הקורא לאכיפת החוקים השומרים על כללי בריאות בסיסיים, בכל הקשור למחזור, טיפול בפסולת, טיפוח שטחים ירוקים וסביבה ירוקה, בריאה ונקייה ממפגעים.

"שוחט עושה כל שביכולתו כדי להביא לפתרון כולל לבעיות איכות הסביבה בעיר ולשים קץ לבעיות הקשות שהיו מנת חלקנו בשנים האחרונות", אמרה סמוכה.