צילום: יורם כהן שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, התיר בשבוע שעבר לפרסם את שמו של רכז ענף הדיר בבית הספר החקלאי כדורי בגליל התחתון, ויקטור מיצקין (53), המואשם בביצוע עבירות מין בקטינה במשך כשש שנים.

מיצקין, המתגורר בכפר הנוער, נעצר לפני כחודש על ידי שוטרי תחנת טבריה עקב תלונה של הקטינה בת ה-16. שופט בית משפט השלום בטבריה, דורון פורת, התיר אז לפרסם את פרטיו של מיצקין ואת הפרשה כולה, אך סנגורו, עו"ד שמואל ברזני, הגיש ערר עד השבוע בו החליט בית המשפט לחשוף את כל הפרטים.

השופט דנציגר אמר כי "סבורני כי העורר לא הצביע על נזק מיוחד. אכן קיימת סבירות גבוהה כי פרסום פרטיו עלול לפגוע בו ובבני משפחתו. עם זאת גם אם אקבל את טענותיו, לפיהן פרסום שמו אינו דרוש לצורכי חקירה ואין צורך באזהרת הציבור מפניו, עדיין אין בכך להצדיק היעתרות לבקשתו.

"יתר על כן, איני סבור כי פרסום פרטיו יגרום לפגיעה בהעסקתו, שכן הוא ממילא עצור והגורמים הרלוונטיים בכדורי ממילא מודעים לפרטי הפרשה. לפיכך, הפגיעה בהעסקתו, ככל שקיימת כזו, כבר אירעה".

יש לציין כי סנגורו, עו"ד שמואל ברזני, טוען כי הקטינה הגישה את התלונה נגד מיצקין, שלושה חודשים לפני שהוא נעצר ובאותו הזמן לא הראה מרשו שום מסוכנות לציבור.

נציגת פרקליטות מחוז הצפון, עו"ד רות שפילברג-כהן, הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת והמשפט ייערך בפני הרכב של שלושה שופטים. היא מייחסת לו ארבעה אישומים של מעשי סדום, ניסיון לאינוס, מעשים מגונים והדחה בחקירה.

על פי הנטען בכתב האישום, הייתה הכרות מוקדמת בין מיצקין לבין הקטינה, שכן הוריה של הקטינה ומיצקין ורעייתו היו ביחסי חברות קרובים וטובים. שתי המשפחות נהגו להיפגש באירועים רבים, בסופי שבוע וחגים לבילויים משותפים.

"במשך תקופה של כשש שנים, כשגילה של המתלוננת היה בין שש ל-12 שנים, במקרים רבים בעת המפגשים בכדורי, ביצע הנאשם במתלוננת מעשי תקיפה מינית שונים", נטען בכתב האישום.

"במשך שש השנים האלה ביצע הנאשם מעשים שונים בילדה, מנשיקות בפיה וליטופים בחזה ובאיבר מינה ועד לביצוע של מין אוראלי מצידה, מעשי סדום וניסיונות לאינוס. "הנאשם נהג לבקש מהמתלוננת לא לספר לאיש על מעשיו, ואמר לה כי מדובר בסוד משותף, אשר אם המתלוננת תחשוף אותו, יישלח הנאשם ל'מקום מגעיל', ואכן המתלוננת שמרה את סוד מעשי הנאשם בליבה במשך שנים רבות", נאמר בכתב האישום.

סנגורו, עו"ד שמואל ברזני מסר בתגובה כי "חומר החקירה נלמד על ידינו בימים אלה. המשטרה מייחסת למרשי מעשים קשים מאוד, ויש לציין ששלושה חודשים עמדה תלונתה של המתלוננת על מדף המשטרה ובאותו הזמן היה מרשי חופשי ומסוכן, לכאורה, לציבור ודבר לא קרה. אף בת בפנימיית כדורי לא הייתה חשופה לסכנה מצדו. אנחנו נוכיח את חפותו בבית המשפט".

הנאשם נמצא כרגע במעצר עד להחלטה אחרת.