צילום: עיריית בית שאן עיריית בית שאן פועלת כבר שנה ללא מהנדס עירייה. מדובר באחד מתפקיד המפתח החשובים בכל רשות, והחוק מחייב רשות שמספר תושביה למעלה מ-10 אלף למנות לתפקיד מהנדס שיהיה אמון על נושא הבינוי בעיר ובתוך כך על אישור התרי בנייה לתושבים. אבל העירייה מתעלמת ממשרד הפנים בעניין זה.

יו"ר האופוזיציה, רפי בן שטרית, תקף כשאמר "מצב שבו אין לעירייה מהנדס עיר הוא מצב לא תקין. פניתי לראש העירייה, ז'קי לוי, בנושא זה והסברתי לו שחלה חובה לגייס מהנדס עיר בדחיפות".

לטענת האופוזיציה, ממלא מקום המהנדס, מומי יעקב, עושה את עבודת המהנדס. "מומי מבצע את עבודתו נאמנה, אך אין לו סמכות לחתום על התרי בנייה", הוסיף בן שטרית, "ראש העירייה עובר על החוק ביודעין בכך שהוא מאפשר להנדסאי לחתום על התרי בנייה שונים".

גורם בעירייה הוסיף: "בגלל שאין מהנדס בעירייה תושבים רבים בעיר בונים ללא אישורים, הרי אין מי שיעצור אותם או יהיה אחראי על הנושא. ראש העירייה מונה לקדנציה נוספת בגלל האמון שנתן בו הציבור, אבל כעת הוא לא קשוב לתלונות התושבים, שמודיעים בכל פעם מחדש על בנייה לא חוקית שמתבצעת בשכונות שונות".

ממשרד הפנים נמסר: "תפקיד מהנדס רשות מקומית הנו תפקיד סטטוטורי אותו מחויבת כל עירייה למנות. משהובא לידיעתנו הנושא, פנה הממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים, יוסי ברון, לראש עיריית בית שאן לקבלת התייחסותו ובמטרה לפעול למינוי מהנדס".

מעיריית בית שאן נמסר בתגובה כי "העניין נמצא בטיפול, זאת לאחר שגורמים ממשרד הפנים שאחראים על הנושא פנו אלינו ודרשו למנות מהנדס".