באדיבות משטרת מחוז מרכז שופטת בית המשפט המחוזי בנצרת גזרה בשבוע שעבר שלוש שנות מאסר בפועל ו-34 חודשי מאסר על תנאי על אהרון אסור, תושב קרית שמונה, שהורשע בניסיון הברחת סמים מסוג הרואין מלבנון לישראל.

האירוע התרחש לפני שנה, כאשר ב-13 בינואר 2008 ביקש חברו של הנאשם שיצטרך אליו לנסיעה לגבול בין ישראל ללבנון. אסור נענה לבקשה יצא וסמוך לשעה 13:30, כשהוא נוהג באופנוע, הוא אסף את שותפו לעסקה בקרית שמונה, ומשם נסעו השניים לאזור מטולה, סמוך לגדר הגבול בין ישראל ללבנון, במטרה להביא משם כשלושה ק"ג סם מסוג הרואין.

יש לציין, שבמועד זה אסור היה פסול מלנהוג על האופנוע משום שלא הייתה פוליסת ביטוח בתוקף.

כשהגיעו השניים לאזור המטעים סמוך לגדר הגבול, ירד שותפו של אסור מהאופנוע ונכנס לאזור המטעים, בעוד אסור נסע והמתין לו בקרבת מקום. השותף אסף שש חבילות שהכילו סמים, הכניסן לתוך תיק ויצא מהמטעים כשהוא אוחז בתיק. אסור אסף את שותפו עם האופנוע ונסע משם.

כוחות המשטרה שהיו במקום פרסו מחסום סמוך לשער היציאה ממטולה. הנאשם, שהבחין במחסום, סטה מהכביש, עקף את המחסום ונכנס ליישוב כפר יובל כשהכוח המשטרתי בעקבותיו. בהגיעם סמוך לחצר בית ביישוב קפץ השותף מהאופנוע והטמין את התיק ובו הסם, וכן את קסדתו בחבית מוסתרת שעמדה במקום, והסתתר בתעלת ניקוז. אסור נטש את האופנוע במקום מסתור וניסה להתחבא מתחת ללול תרנגולות, אך השוטרים זיהו אותו והוא נעצר.

אסור הואשם בסדרה של עבירות: אחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית בלבד, הסתייעות ברכב לשם ביצוע פשע, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, סיוע לעסקה בסם מסוכן, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ללא פוליסת ביטוח תקפה, שיבוש הליכי משפט וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה.

הסנגוריה ביקשה להתחשב בנסיבות וטענה כי "על בית המשפט לזקוף לזכות נאשם זה את היותו נטול עבר פלילי, דאג לשרת בצה"ל, לפרנס עצמו ואף תמך במשפחה מאז שחרורו. נסיבותיו המשפחתיות קשות, אימו ואביו חולים. יש לזקוף לזכותו את ההודאה המידית והחרטה הכנה".

בנימוקיה לעונש כתבה השופטת כי "ברור כי לנאשם לא היה חלק בעסקה מלכתחילה, אולם גם אם לא ידע כי מדובר בעסקה בסם, הרי שבמהלכה כבר ידע והיה צריך לסגת ולהפסיק את הסיוע. הנאשם נהג באופנוע תוך כדי ביצוע עבירה ובהמשך האירוע 'הסתבך' בעבירות נוספות וחמורות יותר, כך תחילתו בחטא ובסופו בפשע".