צילום: אבי מועלם כף ידה השמאלית: שלושה תלמידי כיתה י"ב בתיכון אורט בטבריה טרקו ביום שלישי שעבר את דלת הכיתה על ידה של המורה. כתוצאה מכך, נקטעה חלקית אחת מאצבעותיה בכף ידה השמאלית. המורה הובהלה לקבלת טיפול בבית החולים 'פוריה', במטרה לנסות ולחבר את האצבע. שלושת התלמידים נעצרו ונחקרו על ידי המשטרה ואתמול (א') שבו ללימודים.

האירוע התרחש כאשר דקות ספורות אחרי שנשמע הצלצול לגמר ההפסקה ותחילת השיעור, נכנסה המורה לכיתה והתחילה בשיעור. שלושה תלמידים שאינם שייכים לכיתה בה לימדה, נכנסו לכיתה והפריעו לה במהלך השיעור. בתגובה ביקשה המורה מהשלושה לצאת מהכיתה, אך הם סרבו.

כתוצאה מסירובם, החליטה המורה להפסיק את השיעור. המורה נשענה על משקוף דלת הכניסה ושלושת התלמידים המתפרעים יצאו מהכיתה לא לפני שטרקו את דלת הכניסה. כתוצאה מטריקת הדלת, נקטעה אחת מאצבעות ידה של המורה.

המורה, המלמדת את מקצועות אזרחות והיסטוריה במשך 20 שנה, נפצעה באצבע ודם רב זב מידה. "נוצרה בהלה גדולה באותם רגעים", סיפר אחד התלמידים שהיה עד לאירוע, "המורה זעקה מכאבים ושתי תלמידות מהכיתה, שמתנדבות במד"א, חבשו את ידה והזעיקו אמבולנס שפינה אותה לבית החולים. את חתיכת האצבע שנקטעה הניחו בתוך הקרח".

מנהל המחלקה האורטופדית בבית החולים פוריה, ד"ר מאג'ד גנאים, מסר כי "המורה הגיעה אלינו עם חבלה גדולה, חלק גדול מהאצבע שלה נקטע. ניסנו לחבר את החלק שנקטע אך לא הועיל, וכרגע היא מאושפזת לקבלת טיפול אנטיביוטיקה. היא תוכל לחזור לעבודה, אך אסור לה להפעיל לחץ על ידה השמאלית".

בימים הקרובים תועבר המורה לבית החולים רמב"ם כדי ששם ינסו לשחזר את האצבע שנקטעה.

דובר מחוז הצפון של משרד החינוך, דוד גורלי, מסר בתגובה כי "משרד החינוך מצר על האירוע ושולח ברכת החלמה מלאה למורה. נמסר לנו מהמשטרה כי מדובר באירוע שוגג ומחובתנו להמתין לסיכום הרשמי".

מפקד תחנת משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק: "המורה התקשתה למסור עדות מדויקת של האירוע. שני תלמידים נעצרו ונחקרו אחד מהם מסר את העדות והודה כי הם אלו שטרקו את הדלת. הם שוחררו למעצר בית של חמישה ימים ואתמול שבו ללימודיהם. בינתיים, המשך החקירה הועברה לטיפול בפרקליטות הצפון".