צילום: שרון צור עובד עיריית נצרת עילית שפוטר לפני מספר חודשים יידה בסוף השבוע אבנים לעבר בניין העירייה, וגרם לשבירתן של כמה מהן. שוטרים שסיירו במקום הבחינו במעשה ועצרו את החשוד. לטענת סנגורו, המעשה נבע ממצוקה.

בניין עיריית נצרת עילית נמצא מול תחנת המשטרה בעיר, אולם זה לא מנע מהעובד לשעבר (34) להשליך אבנים לעבר בניין העירייה ולשבור כמה משמשותיה, כאמור. שוטרים שהיו בפעילות הבחינו בצעיר מנפץ את השמשות ועצרו אותו. "הצוות שלנו תפס אותו על חם ואנחנו רואים בצורה חמורה תופעות של גרימת חבלה ונזק", אמר מפקד תחנת המשטרה בנצרת עילית, רפ"ק לוטפי פאלח.

החשוד נעצר ונכלא ובמוצאי שבת הובא להארכת מעצר בפני שופט בית המשפט השלום בנצרת עילית. נציג המשטרה, רס"ב מופיד, ביקש מהשופט להאריך את מעצרו של האיש בשלושה ימים. הנציג ייחס לאיש חשדות של גרימת נזק לרכוש במזיד, איומים והפרת הוראה חוקית.

כמו כן, האיש נחשד גם כי הפר צו של בית המשפט האוסר עליו מלהתקרב למתחם העירייה. מבירור המקרה עולה כי האיש עבד בעירייה כפקח ופוטר בידי ראש העירייה היוצא, מנחם אריאב. יש לציין, שזמן לא רב לאחר הפיטורים העובד פרץ למוקד העירייה בלילה, גרם נזק לרכוש ופגע בעובדת המקום. כתוצאה מכך, קיבל החשוד צו הרחקה מבניין העירייה שפג ב-21 בדצמבר 2008.

עוד נטען נגד החשוד, כי איים לפגוע בראש העירייה המכהן, שמעון גפסו.

סנגורו של החשוד, עו"ד יוסף חאזם מהסנגוריה הציבורית, אמר כי החשוד מודה שנגרם נזק לעירייה מתוך תסכול והובטח לו להתפרנס בתור מאבטח בעירייה. מדובר בחשוד שיש לו שלושה ילדים. ראש העירייה הבטיח לו שהמשכורת תיכנס בחודש דצמבר ומתוך מצוקה וטעות של שיקול דעת החשוד ביצע את העבירה, וביקש שלא לשלוח את החשוד למעצר.

השופט ציין כי מדברי סגן ראש עיריית נצרת עילית עולה, כי החשוד אמר לו: 'מה תעשו לי? תתלוננו במשטרה? אז אלך לכלא, אני לא מפחד מזה ואני יודע מה לעשות'. השופט ציין כי סגן ראש העירייה הבין כי כוונתו של החשוד הייתה לאיים על גפסו ומשפחתו.

השופט שלח את החשוד למעצר בית מלא עד יום רביעי הקרוב והורה גם להחתימו על ערבות אישי וערבות צד ג' על סכום של 10 אלף שקל. כמו כן אסר עליו השופט להתקרב לתחומי העירייה למשך 30 יום.

מהעירייה נמסר בתגובה כי "האירוע מטופל בידי המשטרה המבצעת את עבודתה בצורה המקצועית והנכונה. כמו כן, ראש העירייה, שמעון גפסו, מוקיע כל מעשה אלימות פיזית או מילולית".