צילום: פוטו גולן בישיבת מועצה התקיימה ביום ראשון בעיריית צפת הודיע ראש העירייה הנכנס, אילן שוחט, על העלאה בדמי הארנונה בשיעור של 4.57 אחוז וזאת לפי החלטת משרד הפנים. איש הליכוד והאופוזיציונר, שוקי אוחנה, תקף את שוחט נוכח ההחלטה.

שוחט הודיע כי ייקור הארנונה הינו בהנחיה של משרד הפנים וכי העלייה תהיה ב-4.57 אחוז, כאמור. אולם זה לא מנע מאוחנה לתקוף את שוחט ולהזכיר לו מה הייתה עמדתו כשהיה באופוזיציה בתקופה שישי מיימון כיהן כראש עירייה.

איש הליכוד המשיך לתקוף את ההחלטה כשאמר כי שוחט פעל בניגוד למדיניות לה הטיף כשהיה באופוזיציה "שוחט יצא נגד ייקור הארנונה כשהיה באופוזיציה. כעת הוא מיישם את אותה מדיניות". אוחנה לא הסתפק בכך ולראייה הביא צילום של מאמר משנת 2007 שפורסם בעיתונות המקומית בצפת, ובו מביע שוחט ביקורת חריפה על העלאת תעריפי הארנונה על ידי ראש העירייה היוצא, מיימון.

"חבר מועצת העיר, אילן שוחט, החל לפעול להחזרת ההנחה בארנונה לעסקים בצפת. במכתב ששיגר שוחט לראש העירייה, ישי מיימון, הוא דורש להעלות לסדר יומה של מועצת העיר דיון מקיף בנושא, ולהעלות הצעה להחזרת ההנחות כפי שהיו קודם לכן", נכתב במאמר.

"'אבקש לציין' הוסיף שוחט 'כי מיום בחירתך ועד היום, עלתה הארנונה לכל תושבי צפת בשיעור של תשעה אחוז, וכי צפת נחשבת לאחת הערים היקרות ביותר בתשלום ארנונה בצפון. אתה ישי מיימון, שכונית ביום בחירתך לתפקיד ראש העירייה 'נציג העניים' ונציג השכבות החלשות, דווקא אתה הוא זה שפוגע באוכלוסיות אלו פגיעה קשה מנשוא", נכתב במסמך.

אוחנה טוען, כי אם שוחט הלין אז על צעדיו של ישי מיימון, הוא לא יכול לנקוט בדיוק באותה מדיניות גם אם מדובר בהוראה של משרד הפנים. "שוחט, כמי שהלין אז על העלאת הארנונה, צריך להילחם על כך שההוראה הזו לא תחול על צפת", סיכם אוחנה.

מעיריית צפת נמסרה בתגובה כי "מי ייתן ונגיע לזמנים שראש עירייה אחראי לא יפעל לפי צווי משרד הפנים ויעיז לבקש עזרה ותקציבים ממשרד הפנים. הרי ברור שזה חוסר אחריות.

"הוסבר בישיבת מועצת העיר כי מדובר בהוראה של משרד הפנים ואין שיקול דעת. נכון שלצעוק זה אולי תקשורתי, אבל הציבור מספיק בוגר כדי להבין. עובדה היא כי שום רשות מקומית, גם לא במגזר הערבי, לא העזה לפעול שלא לפי ההוראות ולהקטין את המס. יש ועדת הנחות, יש נוהל הנחות, והפעם תהיה הבנה לצרכי התושבים על פי החוק והמלצות עובדי הרווחה".