צילום: יורם כהן פותחים את דלתות בתיהם: ימי הלחימה ברצועת עזה וחוסר השקט הביטחוני ביישובי הדרום, גרם לתושב טבריה, עופר כהן, ליזום פרויקט אירוח תושבי הדרום בבתיהם של תושבי טבריה. הפרויקט יצא לדרך כבר ביום ראשון ויש לא מעט משפחות שהגיעו להתארח.

לא מעט תושבים הארץ מארחים את תושבי הדרום הסובלים מירי הקסאמים לעבר יישובם. אחד מהם הוא כהן שכאמור יזם פרויקט שיתופי המחבר בין תושבי הצפון לבין יישובי עוטף עזה, המטרה העיקרית היא להעניק לתושבים בית חם ומענה בטוח ושקט יותר בימים טרופים אלו שעוברים על תושבי הדרום.

"לאחר מה שאנו רואים בחדשות החלטתי לא לשבת בחיבוק ידיים אלא לעשות משהו קטן עבור תושבי הדרום שנמצאים בסכנה מתמדת", אמר כהן. "לכן, חילקתי עלונים בכל הארץ המיועדים לציבור החרדי, המזמינים את תושבי הדרום להתארח בעיר טבריה בין אם מדובר באירוח אצל משפחה שמתנדבת, ובין אם להעניק דירה לתושבים לכמה ימים על ידי תרומה של תושבי העיר טבריה".

לדבריו, החל מיום ראשון השבוע הפך כהן להיות שדכן משפחות. הוא מעיד כי הטלפון לא מפסיק לצלצל ועל הקו משפחות רבות המבקשות מחסה זמני מאש החמאס ברצועת עזה. "תושבים רבים מטבריה פתחו את ליבם לארח תושבים מהדרום, ואפילו היו כאלה שהעניקו לתושבי הדרום דירה זמנית עבורם".

אחד המתארחים הוא מאיר מלכה תושב אשדוד. "הגעתי יחד עם המשפחה ועוד זוג חברים כאשר כל זוג קיבל ייחדת דיור מרווחת. זוהי יוזמה מבורכת שגורמת לנו, תושבי הדרום, להפסקה זמנית מכול הבלגאן שקורה אצלנו בשבועות האחרונים. אני מודה לכל תושבי טבריה שפתחו את ליבם בשבילנו", אמר מלכה.

"לא לחינם נאמר שכל ישראל ערבים זה לזה, כל יהודי צריך להרגיש אחריות לכל עם ישראל בייחוד שמדובר בעתות מלחמה", סיכם כהן.