צילום: יורם כהן שופט בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע השבוע תושב הצפון, בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות לאחר שברזינסקי הכה נמרצות את חבריו עם בקבוק זכוכית בתגובה לכך שהם דגדגו אותו. גזר הדין יינתן בהמשך.

מכתב האישום עולה כי בחודש יוני 2008 הגיע הנאשם יחד עם ארבעה מחבריו לחוף דוגית בכנרת. במהלך שעות הערב והלילה שתו הנאשם וחבריו אלכוהול. סמוך לשעה 04:00 נכנס ברזינסקי לישון באוהל לאחר ויכוח קצר עם חבריו. בשעה 05:00 הוציאו שני חברים חכת דייג מתוך הרכב, ודגדגו באמצעותה את הנאשם שישן באותה העת, בכוונה להתבדח עימו.

הנאשם התעורר משנתו, יצא מן האוהל והכה באגרופיו על ראשו של אחד מחבריו. החבר השני תפס בנאשם על מנת להרגיעו. בשלב מסוים נפלו השלושה על הארץ, ולאחר זמן מה עזבו השניים את הנאשם בהיותם משוכנעים, כי נרגע.

הנאשם קם מהארץ, נטל לידיו בקבוק זכוכית ריק ושבר את הבקבוק על ראשו של אחד מחבריו. מיד לאחר מכן הכה את החבר השני בפניו באמצעות בקבוק שבור, וגרם לו לחתכים רבים וגדולים סביב עינו השמאלית ובעפעפיים התחתונות והעליונות של עינו השמאלית, ובלחי שמאל.

החבר השני אושפז בבית החולים למשך ארבעה ימים, במהלכם נותח לצורך הוצאת רסיסי זכוכית מעינו ותפירת חתכיו המרובים.

בבית המשפט כפר ברז'ינסקי בעובדות כתב האישום, וטען כי פעל מתוך מצב של שכרות וטעות כאשר סבר שחבריו רוצים להמשיך ולתקוף אותו.

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, אשר קולה, ציין בהכרעת הדין כי הוא מוצא הגיון רב בגרסת עדי התביעה. "הם עשו עליי רושם מהימן. שני המתלוננים העידו באופן אמין ומפורט, בעדותם לא נתגלו סתירות. אין אליבא דידי, כל נפקות לשאלת הילדים המפורסמת "מי התחיל?" החשוב הוא, כי לאחר אותו שלב בחר הנאשם לתקוף את חבריו עם בקבוק זכוכית", ציין השופט.